Spoluzakladatel Tesla Motors bude pracovat na elektromotorkách

Jan Horčík - 30 Říjen 2013

Martin Eberhard, spoluzakladatel a bývalý šéf Tesla Motors, který byl z firmy nakonec "odejit", se nově bude věnovat elektromotorkám. Nově se totiž dostal do dozorčí rady společnosti BRD, výrobce elektrických motorek ze San Franciska. auto elektromotorky BRD Motorcycles

Elektromotorka BRD Motorcycles
foto: BRD Motorcycles

Martin Eberhard (nar. 1960) je americký inženýr a podnikatel. Má dlouhodobé zkušenosti se zákládáním nových firem (dnes tolik oblíbených "start-upů"). V roce 2003 spoluzaložil první automobilku ze Silicon Valley, Tesla Motors, spolu s Marcem Tarpenningem a Elonem Muskem.

Právě Musk ale Eberharda v roce 2007 z firmy vystrnadil z důvodů neshod primárně nad dalším směřováním automobilky. Eberhard se pak s automobilkou několik let soudil. V roce 2010 se objevila informace, že pracuje pro Volkswagen of America, což Eberhard magazínu Autobloggreen také potvrdil. Žádné bližší detaily ale nesdělil.

Magazín Wired aktuálně přinesl informaci, že se Eberhard stal členem dozorčí rady společnosti BRD Motorcycles ze San Franciska. Ta už několik let slibuje uvést na trh elektromotorky označované jako MX a SM s cenou kolem $15 000.

Oba elektrické motocykly jsou postaveny na 5,2kWh li-ion baterii a elektromotoru o výkonu 40 koní. Dojezd by měl dosahovat kolem 80 km. Zrychlení z 0 na 100 km/h by měly zvládnou během 3,3 vteřiny, a to především díky velmi nízké hmotnosti kolem 130 kg.

Společnost BRD Motorcycles by měla své elektromotorky uvést na trh už příští rok. Stala by se tak po firmách jako Brammo, Zero a Mission Motorcycles dalším úspěšným subjektem na poli elektrických motocyklů v USA.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele honYa

Pokud si chcete krásně stručně přečíst, kde sedí žába na prameni v oboru e-motorek, doporučuji tento článeček:

http://www.nytimes.com/2012/10/12/automobiles/electric-motorcycle-sales-are-low-despite-hype.html?_r=1&

---

honYa

Obrázek uživatele honza.t

Že by další revoluce ? Tentokrát v jedné stopě .
MXA'S FIRST LOOK AT THE BRD ELECTRIC MOTOCROSS BIKhttp://www.youtube.com/watch?v=z-kWvUHWm7Q
BRD RedShift Prototype Build
http://www.youtube.com/watch?v=xd1kPZVSfJ0
Ryan Moore on the BRD RedShift SM in San Francisco
http://www.youtube.com/watch?v=3robHRHhNHY

Odkaz na stránky nabízející LiFePO4 Battery Pack. Kde jsou informace o životnosti článků v závislosti na intenzitě vybíjení .Také informují / doporučují. Jak výkonný Battery Pack je vhodný k určité zátěži.
http://www.pingbattery.com/servlet/StoreFront
http://www.pingbattery.com/servlet/the-2/lifepo4-lithium-ion-phosphate/Detail


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil