Škoda Enyaq Coupé iV se poprvé ukáže v Česku

Národní premiéra elektromobilu Škoda Enyaq Coupé iV proběhne na motoristické slavnosti v pražských Holešovicích.

Automobilka Škoda na motoristické výstavě Legendy v pražských Holešovicích domácímu publiku poprvé představí novou karosářskou variantu Škoda Enyaq Coupé iV. Zájemci se s novým vozem mohou seznámit při testovací jízdě, která  zahrnuje i parkovací polygon pro praktické vyzkoušení asistenčních systémů. 

Elektromobil Škoda Enyaq Coupé iV měl světovou premiéru na konci ledna. Nyní dostanou možnost vidět a  vyzkoušet nejnovější elektromobil značky Škoda i návštěvníci akce Legendy v pražských  Holešovicích, a to 27. až 29. května. Od dříve uvedeného modelu Enyaq iV se verze Coupé odlišuje zatmavenou prosklenou panoramatickou střechou, která je u tohoto vozu ve standardní  výbavě a pokrývá celou plochu střechy, jež klesá od B sloupku mírně dozadu a plynule přechází do výrazné zádi s ostře lomenou odtrhovou hranou.

SOUVISEJÍCÍ: PRVNÍ DOJMY: elektromobil Škoda Enyaq Coupé iV – trochu jiné balení

Jedná se o největší prosklenou panoramatickou střechu použitou ve voze Škoda. Je tenčí než klasická plná střecha a zajišťuje tak dostatek místa nad hlavou i cestujícím na zadních sedadlech. Výrazným kontrastním prvkem jsou chromované  lišty kolem bočních oken a chromovaný rámeček masky chladiče. Nabídka barev karoserie byla  rozšířena o dva nové metalické laky: oranžový Phoenix a šedý Graphite. 

Vlajkovou lodí výrobního programu mladoboleslavské automobilky se stává Škoda Enyaq Coupé RS iV, která právě přichází k autorizovaným prodejcům. Disponuje výkonem 220 kW  a maximálním točivým momentem 460 Nm. Zásluhou druhého elektromotoru, který je umístěn na  přední nápravě, má stálý pohon všech kol. Tato varianta nabízí nekompromisní zážitek ze  sportovní jízdy.

Zrychlení z 0 na 100 km/h zvládá za pouhých 6,5 s, maximální rychlost dosahuje 180 km/h. Je tedy o 20 km/h vyšší než u všech ostatních variant. O skvělou ovladatelnost ve  vysokých rychlostech se stará sportovní podvozek s progresivním řízením. Díky vylepšené  aerodynamice je vrcholné SUV velmi úsporné a dosahuje dojezdu až 545 km v režimu WLTP. Jeho doporučená prodejní cena byla stanovena na 1 559 900 Kč včetně DPH. 

Na holešovickém výstavišti se Škoda Enyaq Coupé iV a Coupé RS iV stanou hvězdami expozice  značky Škoda, ale přítomny budou i další aktuální modely. Návštěvníci si mohou prohlédnout také  studentské koncepty Afriqa Slavia, k vidění bude rovněž několik vzácných exponátů  historických modelů Škoda. Stánek automobilky Škoda nabídne návštěvníkům také zábavu, poučení nebo odpočinek v relaxačním koutku.

Na své si přijdou především soutěživé povahy, pro  něž je připravena řada aktivit. Mohou si zazávodit na simulátoru, případně prověřit své znalosti  v kvízu e-mobility. Na úspěšné řešitele čeká zajímavá odměna – zapůjčení vozu Škoda Enyaq iV na měsíc zdarma. Na místě bude pro zájemce o svezení k dispozici 5 testovacích elektromobilů řady Enyaq. Zkušební trasa vede z výstaviště na Letnou, kde bude na ploše před fotbalovým  stadionem postaven parkovací polygon. Na něm si lze v klidu a bezpečí vyzkoušet asistenční systémy, jako je Automatické parkování nebo funkce paketu Asistovaná jízda 2.5.

Motoristická  slavnost Legendy otevírá své brány v pátek 27. 5.2022, kdy na stánku Škoda Auto proběhne večer  pro VIP hosty. O víkendu 28. a 29. 5. jsou vítáni všichni zájemci z řad široké veřejnosti. 

zdroj: tisková zpráva

5 komentářů u “Škoda Enyaq Coupé iV se poprvé ukáže v Česku”

  1. Škoda, pro přežití , potřebuje už nutně zařadit do své produkce další EV model , ne pouze Enyaq. Na jednu stranu je blbost rozjíždět další model , když nejsou schopni vykrýt poptávku po Enyaqu. Ta poptávka je víc než dobrá. Na druhou stranu spoléhat na to , že je budou ještě léta živit prodeje aut , která vytváří při svém provozu tisíce litrů jedovatého vzduchu lidem přímo do nosu, tak to je velmi riskantní strategie. Nedávný totální debakl ŠKODY AUTO v Číně ,by měl být varováním. Pokud nepřidají , tak už za nějakých 7-8 let mohou mít pěkné existenční potíže.

Napsat komentář