Škoda City Car - malé auto z Mladé Boleslavi

Jan Horčík - 15 Březen 2011

si užívá obnoveného globálního růstu. V únoru česká automobilka prodala 63 800 aut po celém světě. V pondělí proběhla velká tisková konference, kde šéf Škody mimo jiné nastínil podrobnosti o novému modelu malého auta City Car.   
Volkswagen Up Škoda

Škoda City Car bude nejspíš skutečně založena na konceptu (viz. obrázek). Podle Vahlanda bude automobilka dodávat pouze s malými šetrnými benzinový motory. Diesely čeká ústup do sféry a .

City Car není finální název vozu, pouze dočasné označení. Konečné jméno nového malého auta zveřejní Škoda "ve správný čas". Má jít o auto především pro mladé matky, studenty či ti, kteří dojíždějí do města.

Škoda City Car půjde do prodeje v ještě letos. A to za cenu mezi 170 až 190 000 Kč. Jisté je, že cena bude pod 200 000 Kč, což je jakási psychologická hranice pro levná auta.

Na další trhy se dostane teprve v roce 2012. Zjevně bude určeno především pro Indii, Čínu, obecně rychle rostoucí Asii, ale také Evropu.

Výrobní verze má být představena letos na . Prodávat se bude v tří- i pětidveřové verzi. Cílem automobilky je každý následující rok představit alespoň jeden nový model.

Důvody jsou nasnadě. V roce 2010 automobilka ztrojnásobila zisk na 349 milionů euro. Tržby činily 8,692 mld. euro. Vyrobila přes tři čtvrtě milionu automobilů. Příští rok chce představit nový model zapadající mezi modely Octavia a .

Během následujících let má výrazně, až o 25%, vzrůst domácí výroba aut v továrnách Škoda. Cílem je do roku 2018 celosvětové prodeje zdvojnásobit.

Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele Pepa

Kolik by to koštovalo s elektromotorem a 30 kWh batérii?
Nemohu uvěřit že by byl skutečný rozdíl víc než jedno násobek ceny za čmouda.
Pak by se teprve rozjel prcek do světa!

---

Pepa

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Vážení, to auto je ale ze Slovenska a né z Čech....
Děkuji, Petr

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zajímavý čtení o tomhle autě jsem našel v časopise AUTO7, můžete si to přečíst i online :-) cs.publero.com/auto-7/13-2011

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"A to za cenu mezi 170 až 190 000 Kč."
Auto za necelé dvě stovky...? OMG?! To je tak těžké napsat tři nuly nebo třeba "mezi 170 a 190 tisíci Kč"? Co to zase psalo za amatéra...?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Co ma tento clanok spolocne s hybridnymi technologiami ???


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-station
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?