Škoda Citigo má první majitele

se vydala na české silnice. V těchto dnech si z autosalonů ŠKODA odvážejí zástupce sedmé modelové řady první zákazníci. Jen do konce roku 2011 dodá 500 automobilů, za necelý měsíc obdržela automobilka 1000 objednávek.

Test vozu Škoda Citigo přineseme na Hybrid.cz do konce týdne. Zatím si můžete přečíst první dojmy.
foto: Hybrid.cz

„Dodávky prvních vozů Škoda Citigo zákazníkům v České republice již začaly. Naši obchodníci zatím přijali téměř 1.000 objednávek a do konce roku 2011 dodají zákazníkům v tuzemsku přibližně 500 vozů . Největšímu zájmu se zatím těší model ŠKODA Citigo v provedení Ambition s motorem 1,0/ 44 kW v barevné kombinaci červená Tornado,“ shrnuje první týdny na českém trhu Petr Pečenka, vedoucí regionu Česká republika automobilky ŠKODA.

Model Citigo je jedním z pilířů Růstové strategie 2018. Otevírá značce ŠKODA dveře do zcela nového segmentu. Poprvé ve své novodobé historii je česká značka přítomna ve třídě malých městských vozů. Na minimálním půdorysu nabízí Citigo místo pro čtyři cestující a jejich zavazadla.

S délkou 3,56 metru, šířkou 1,65 metru a výškou 1,48 metru přitom patří mezi nejkompaktnější malé městské vozy na trhu. Objem zavazadlového prostoru činí 251 litru, sklopením opěradel zadních sedadel vzroste tento objem na 951 litrů.

Pro vůz je k dispozici dvojice nových benzínových tříválců o objemu 1,0 litru a výkonu 44 kW, resp. 55 kW v kombinaci s pětistupňovou manuální převodovkou. Spotřeba a emise činí u 44kW motoru 4,5 l/100 km a 105 g CO2 na km, resp. 4,7 l/100 km a 108 g CO2 na km v případě varianty 55 kW.

Vysoký bezpečnostní standard modelu Citigo potvrdily nezávislé testy Euro NCAP.

V nich nová ŠKODA získala maximální počet pěti hvězd. Technici Euro NCAP ocenili komplexní řešení ochrany posádky, dětí, chodců a také nabídku bezpečnostních asistenčních systémů.

Ve voze značky Škoda je například poprvé použit boční airbag Head-Thorax pro řidiče a spolujezdce s funkcí ochrany hlavy. Z běžné nabídky ve třídě malých městských vozů také vybočuje mj. aktivní brzdový asistent „City Safe Drive“. Systém dokáže při rychlostech nepřevyšujících 30 km/h samočinně zabrzdit a tím zabránit kolizi.

Pro zahájení prodeje modelu Citigo připravila ŠKODA několik novinek. Od 14. listopadu do 25. prosince zavítá do více než 60 měst po celé republice ŠKODA Citigo Roadshow.

Na každé zastávce je připravena buď prezentace vozu, nebo testovací jízdy. Součástí ŠKODA Citigo Roadshow je také doprovodný program a soutěže. Časový plán akce je zveřejněn na stránkách www.skoda-auto.cz.

Objednávky na vozy Citigo přijímá všech 263 obchodníků ŠKODA v České republice. Aktuálně si mohou čeští zákazníci vybrat třídveřovou verzi vozu ve vyšších výbavových stupních Ambition (1,0 MPI/44 kW od 194.900 Kč) a Elegance (1,0 MPI/44 kW od 209.900 Kč), v jejichž základní výbavě nechybí stabilizační systém ESP.

K dispozici jsou také výhodné výbavové pakety Plus za příplatek 5.000 Kč. Součástí paketu Plus výbavové verze Ambition je palubní počítač a klimatizace s pachovým a pylovým filtrem.

V případě výbavové verze Elegance, získá zákazník za zvýhodněnou cenu tříramenný kožený volant a signalizaci vzdálenosti při parkování vzadu. Nižší výbavový stupeň Active a pětidveřová karoserie se do nabídky dostanou v roce 2012.

tisková zpráva

Napsat komentář