Škoda Auto se připojí k velkému úklidu Česka

auto Škoda Auto Ukliďme Česko jarní úklid České republiky

Škoda se v rámci své strategie ,GreenFuture‘ aktivně zasazuje o čistotu životního prostředí. Aktuálním příkladem je akce ,Ukliďme Česko‘.

Od 8. do 22. dubna budou desetitisíce dobrovolníků – mezi nimi také mnoho zaměstnanců společnosti Škoda Auto – zbavovat lesy, pole a louky v celé České republice odpadků.
foto: Škoda

Od 8. do 22. dubna budou desetitisíce dobrovolníků v rámci akce Ukliďme Česko zbavovat lesy, pole a louky v celé České republice odpadků. Česká automobilka Škoda tuto iniciativu podporuje už tři roky, v roce 2017 rozšířila své angažmá na roli jednoho z hlavních partnerů akce.

Letošní akce, zaměřená na sběr odpadků, bude trvat tři týdny. V době od 8. dubna tak opět řada zaměstnanců společnosti Škoda Auto přispěje svým dílem k čistému Česku. V rámci jarního úklidu vyrazí skupiny dobrovolníků mimo jiné do prostoru kolem výrobních závodů společnosti Škoda Auto v Mladé Boleslavi, Kvasinách a Vrchlabí.

Přírodní park Chlum, na dohled od hlavního výrobního závodu v Mladé Boleslavi, se 9. dubna stane dějištěm akce „Ukliďme Česko“. Tento jedinečný biotop je strong>domovem celé řady chráněných živočišných i rostlinných druhů. Zaměstnanci Škoda Auto přispějí k zachování tohoto ekosystému za podpory členů Českého svazu ochránců přírody Klenice.

Ve stejný den začne jarní úklid i v Kvasinách, kde kromě jiných modelů sjíždí z linky i Škoda Kodiaq. Díky zapojení zaměstnanců společnosti Škoda Auto bude odpadků zbavena nejen oblast kolem nádraží, ale i zeleň kolem cyklostezky do Solnice a okolí továrny.

Technologicky vyspělý závod ve Vrchlabí, který je součástí automobilky Škoda už 70 let, se rozkládá v bezprostřední blízkosti Krkonošského národního parku – jedné z nejoblíbenějších a nejnavštěvovanějších přírodních rezervací v České republice.

V rámci akce ,Čisté Krkonoše‘ tam zaměstnanci automobilky podpoří zaměstnance parku při úklidu chráněného území. V závodě ve Vrchlabí vyrábí Škoda moderní dvouspojkové převodovky DQ 200, které mají pro celý koncern Volkswagen velký strategický význam. Automobilka patří mezi nejvýznamnější průmyslové zaměstnavatele v Královéhradeckém kraji.

V minulém roce byla úklidová akce velice úspěšná. Účastníci na 2 066 místech v celé České republice zbavili přírodu celkem 1 634 tun odpadu. Do akce se přitom meziročně zapojilo o 60 % více dobrovolníků.

„Oceňuji, jak se tato akce každým rokem rozšiřuje a zapojuje se do ní víc a víc lidí. Loni se úklidů skládek účastnilo přes 86 tisíc lidí po celé zemi. Takovéto projekty napomáhají šířit potřebnou osvětu, pocit odpovědnosti k přírodě i k našemu nejbližšímu okolí, motivují veřejnost, aby změnila přístup k černým skládkám a nakládání s odpadem, proto akci ministerstvo každoročně zaštiťuje. Letos je naší společnou metou 100 tisíc dobrovolníků, takže zvu všechny,“ říká ministr životního prostředí České republiky Richard Brabec.

Velkou prioritou společnosti je zachování rovnováhy mezi ekonomickou, ekologickou a sociální sférou, která je podmínkou k trvale udržitelnému rozvoji. Odpovědnost vůči životnímu prostředí ovlivňuje chování společnosti Škoda Auto.

Firma dlouhodobě podporuje řadu společensky odpovědných aktivit včetně firemního dobrovolnictví a klade důraz na to, aby lidi motivovala k šetrnému nakládání s přírodními zdroji a péči o životní prostředí.

Škoda se kromě toho angažuje v mnoha projektech, věnovaných například rekultivaci, zachování biodiverzity v lesích a obnově oblastí, postižených přírodními katastrofami.

Dobrovolníci, kteří se chtějí zúčastnit letošního jarního úklidu, se mohou registrovat na internetových stránkách www.uklidmecesko.cz. Všem účastníkům bude na místě poskytnuto občerstvení a jako poděkování dostanou malý dárek.

tisková zpráva

28 komentářů u “Škoda Auto se připojí k velkému úklidu Česka”

 1. Nechu být rejpal, ale toto je zpráva úplně jako placená
  Nechu být rejpal, ale toto je zpráva úplně jako placená reklama.
  Jarní úklid dělají a organizují všechyn velké firmy (minimálně ty se zahraniční účastí, které znám 4=dělal jsem v nich).

  Takže může radaktor vysvetlit tuto zprávu? Opravdu to nemá ci společného se zaměřením webu, tuto „akci“ kromě škodovky dělají v republice desítky jiných firem=nic převratného…

  Kolik jste dostali za takovou dementní zprávu co evokuje něco co není pravda, tedy že škodovka je jediná skvělá ekologická firma, když hafo let top samé dělají jiné firmy a o nich nedáte ani čárku?

   1. Je rozdil, kyz mi sem predhodi tiskovou zpravu ze zahranici.
    Je rozdil, kyz mi sem predhodi tiskovou zpravu ze zahranici. Dozvim se neoc noveho, protoze ne kazdy cte vsechny noviny na planete. I z male lokolani tiskoviny je dobre pretisknout zpravu.
    Ale neco co bezi roky a jedina zmena je, ze se zapojila i skoda a tak musim cist, ze skoda je TOP a ani slovo o ostatnich a ze skoda se pridala az ted? To je PR, to neni informovani…

   1. Jooo, a co ze je to tiskova zprava? Otazka zni co vedlo
    Jooo, a co ze je to tiskova zprava? Otazka zni co vedlo radakci, ze ju sem dali, ne kdo to napsal puvodne, zeee, ale to by chtelo pouzit i mozek…

    Takze znovu, tato akce se kona jiz roky aTEPRVE TENTO ROK SE SKODA stala hlavnim partnerem, tedy na prirodu dosuk kalela? A prtoze prestala a konecne neco zacala delat, tak to sem daji? A co ti ostatni hlavni partneri, dokud nebyla pritomna skoda, tak vlastne nic nedelali?

    Takze, potom co jsi se nadechl a vlastne nic nenapsal, mas odpoved, proc mam skakat jako male dite a tleskat nadsenim jako ty, ze skoda se konecne zapojila? A kdyz jsme u toho, vsichni delaji elektromobili, jenom skoda hlsasa, ano v pristim desetileti neco budem mit…

    Takze kdyz nemas co rici k faktum krome dechovych cviceni co asi delas dnes a denne, kdyz se je snazis podsouvat ostatnim, vlastne nic nereklsd? Tomu rikas diskuse, nebo se ujistujes ze skoda auto je bozska firma a kritika hybridu je neprijatelna? Fakt, jako nikdo nesmi kritizovat, kdyz evidentne prestrelili? Fakt toto je spolecnost co ty chces? Nebo vlastne tobe by se libila… (to byl faul co, kdyz pouziju tvoj styl…)

    1. Styl vyjadrovani zni jako Vondrak, ale treba je to nahoda 🙂
     O

     Styl vyjadrovani zni jako Vondrak, ale treba je to nahoda 🙂

     O skodovce si vubec nemyslim, ze je skvela (nejezdim v ni a nepracuju pro ni), ale streckovat pod kazdym clankem, kde je zminena, taky nebudu. Jsem vcelku presvedceny, ze podobnou tiskovou zpravu ma kazda zucastnena firma, jen nedoputovaly na hybrid.

     Staci „pouzit i mozek“, vytvorit nejaky hodnotny obsah a redakce nebude muset udrzovat server pri zivote pretiskovanim tiskovych zprav nebo prekladu zahranicnich clanku. Ale pri zdejsi urovni hatovani cehokoliv, co neni Tesla, proc by se kdo snazil, krome evangelisty Radovana…

     Mimochodem, ze se nekdo stal letos hlavnim partnerem neznamena, ze loni nedelal nic…

 2. VW má taky problémy s úklidem v USA. 200 000 vykoupenejch
  VW má taky problémy s úklidem v USA. 200 000 vykoupenejch TDi sračkometů je zdrojem dalších problémů…
  Nesmí je vyvézt a neví co s nima. Mezitím někde parkuje nelegálně a porušeje vícero vyhlášek. Auta nedostatečně hlídá před krádežema a poškozováním a může začít i ohrožovat ekologii únikem kapalin.
  http://auto.pravda.sk/magazin/clanok/424923-tisice-odstavenych-volkswagenov-v-usa-ma-problem-parkuju-ich-nezakonne/

  Když by se všech 400 000 VW TDi sračkometů postavilo za sebe utvořili by hada dlouhýho 900 km! :O

    1. Ja z toho nemam radost manzelka je u tech ochranaru a ja jim
     Ja z toho nemam radost manzelka je u tech ochranaru a ja jim take pomaham.To je konstatovani a statistika kvuli nasledne peci a umisteni stromu.
     Takze sice sazeji stromy ale moc velky efekt to nema.Ted nam chteji na stepance postavit bytove domy a je z toho poprask..atd..budou kacet stromy zdravi.Stepanka je neco jako central park v usa.atd..

 3. To není kopání do Škodofky, jak bývám opakovaně
  To není kopání do Škodofky, jak bývám opakovaně napadán, to je kopání do pokrytců.
  Několik měsíců můžeme číst v denním tisku a vidět v TV o problémech ve Kvasinách, ležících na dohled KRNAP, kde kolabuje doprava zaměstnanců Škoda auto do práce a zpět, nekonečné kolony spalovacích aut v třísměnném provozu. Dále že tito zaměstnanci staví svoje vozy kam je napadne, včetně rovných travnatých ploch v obcích i okolí. Dokonce se na to zajel podívat ministr vnitra, páč volby jsou na dohled. Nechtělo by to nejdříve si uklidit před vlastním prahem, Škodovko?

  1. 2008 = 2.500 zaměstnanců
   2011 = 4.000 zaměstnanců
   2015 =

   2008 = 2.500 zaměstnanců
   2011 = 4.000 zaměstnanců
   2015 = 5.500 zaměstnanců
   2016 = 10.000 zaměstnanců + 2.000 dodavat. + zas 18ti směn. režim víkendy jednou za měsíc
   2017/8 = 12.000 až 15.000 podle toho jak to pude jesi seženou lidi nebo roboty Kuka … 😉

   no rozhodně jezdit do Rychnovska jedině za trest ;)))

 4. já osobně nechápu odkud se v lese berou odpadky, lesní
  já osobně nechápu odkud se v lese berou odpadky, lesní zvěř jsou sice pěkná prasata, k.lí všude kde je to napadne, ale pochybuju že např veverka po vypití coca coly je tak líná aby tu flašku nevyhodila do popelnice, asi ty odpadky do lesa nosí přátelé lesa a zvěře „turisti“ aby si zvěř při dlouhé chvíli měla s čím hrát, už se těším až narazím např na jelena co se bude houpat na houpačce z vyhozené pneumatiky, a nebo veverky si vyrobí z pet flašky nějakou vychytávku podle Ládi Hrušky

  1. „prasata“ jsou lidi a zas jen lidi. Lidstvo je plné
   „prasata“ jsou lidi a zas jen lidi. Lidstvo je plné paradoxů, kupříkladu chceme se dostat do přírody a tak si pořídíme horské kolo, ale aby se nám na tom horském kole dobře jelo, tak do té přírody natáhneme asfaltovou cyklostezku. Zároveň chceme bydlet ve městě a co nejblíže centra, ale nechceme bydlet v obytných domech s dalšíma neznámýma lidmi, takže stavíme satelitní městečka která zabírají mnoho místa na obyvatele a máme to pak dál jak do centra, tak do skutečné přírody. Neb tu přírodu proste zničíme kvůli těm satelitním městečkům.

   1. 1. aby sme ochránili najbližšie okolie sídliska,
    1. aby sme ochránili najbližšie okolie sídliska, musíme
    a- postaviť obrovské nákupné centrum s obrovským grátis parkoviskom + vnútri komunikácie, kde sa dá jazdiť na korčuliach, kolobežkách, odrážadlách, autíčkach (aj s elektropohonom);
    b- od sídliska až do stredu „lesa“ urobiť cesty a cestičky so spevneným povrchom (najprv asfaltky, potom makadam), v strede občerstvovaciu stanicu s detským ihriskom kapacity pre celé sídlisko;
    c- všade okolo cestičiek lavičky a véééľmi mnoho nádob na odpadky (najlepšie uzatvárateľné);
    inak bude les za pár rokov zničený.

   2. Velký úklid Česka. Lidé kteří se takto obětují a
    Velký úklid Česka. Lidé kteří se takto obětují a uklízejí po jiných . Zasluhují mnohem víc než jen poděkování .
    Myslím, že základní školy mají velkou moc Vštěpit dětem základy ochrany přírody i tam kde rodina selhává.

    Stavební Mor. Mnozí Lidí chtějí bydlet v rodinném domě. Nejlépe postaveném na zelené louce ( mnohdy kvalitní zemědělské půdě ) ale co budeme žrát, až vše zabetonujeme a nedejbože dovoz potravin zkolabuje. Nikdo neřeší. Výstavbu značně podporují “ levné hypotéky “
    Průmyslové zony- Zkladovací haly, se také ve většině případů staví na zemědělské půdě . Rychlé peníze mají prioritu .
    http://www.ceskovdatech.cz/clanek/59-zeme-brownfieldu-v-cesku-je-temer-500-lokalit-pripravenych-pro-investory/

    http://www.businessinfo.cz/cs/clanky/zeme-brownfieldu-v-cesku-je-pres-11-tisic-nevyuzivanych-lokalit-86385.html

    https://prazdnedomy.cz/

Napsat komentář