Siemens propaguje chytrá města a inteligentní dopravní systémy

Od 14. do 16. listopadu proběhne v Barceloně veletrh Smart City Expo World Congress, největší evropské setkání k problematice chytrých měst.

Siemens patří mezi největší technologické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou inovativních technologií. Se svými 10 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku.
foto: Siemens

V jeho rámci se představí společnost Siemens, která zde bude prezentovat svá řešení  pro optimalizaci výkonnosti budov a ke zvyšování efektivity dopravních a energetických systémů. Siemens je již tradičně globálním partnerem veletrhu.

Veletrh Smart City Expo World Congress bude zaměřený na výzvy, kterým musí v současné době města čelit, tedy na urbanizaci, globalizaci a změnu klimatu. Akce se zúčastní na 700 měst z celého světa, více než 600 vystavovatelů a během doprovodném kongresu vystoupí 420 řečníků.

S rostoucími požadavky obyvatel měst stoupá potřeba inteligentních řešení, která bývají prezentována pod označením chytrá města. Siemens dokáže inteligentní řešení integrovat do infrastruktury měst a úspěšně tak posílit efektivitu budov či dopravy i energetických systémů.

Tyto kroky vedou ke zlepšení kvality života obyvatel měst, díky použití nejmodernějších technologií dochází ke zvyšování efektivity, bezpečnosti, ekonomické konkurenceschopnosti, tvorbě příjemného a zdravého prostředí pro život.

Expozice Siemens na Smart City Expo World Congress

Expozice společnosti Siemens je zaměřena na potenciál měst ukrytý v digitalizaci. Právě digitalizace umožňuje implementaci inovativních řešení, která zlepšují život ve městech. Mezi klíčová řešení, která Siemens představuje na Smart City Expo World Congress, patří:

Inteligentní budovy

Díky rostoucímu počtu obyvatel ve městech jsou na budovy a systémy v budovách kladeny stále větší nároky. Integrováním inteligentního řešení do budov lze úspěšně posílit jejich efektivitu.

Příkladem je řídicí systém, který snižuje energetickou náročnost stavby a současně majiteli z jednoho místa poskytuje plnou kontrolu nad veškerými technologiemi v budově (vytápění, větrání, klimatizaci, osvětlení a zastínění vnitřních prostor, automatické řízení parametrů prostředí, řízení spotřeby energie a ochranu proti požáru i zabezpečovací funkce, jako je videodohled a detekce proti neoprávněnému vniknutí).

Digitální služby pro příjemnější cestování

Správným technologickým řešením lze zvýšit dostupnost městské mobility, optimalizovat její výkonnost a především zvýšit komfort cestujících. Společnost Siemens nabízí inovativní softwarová řešení pro městskou a příměstskou železniční dopravu, plánování cest, informační dopravní systémy, řešení prodeje jízdenek a intermodální mobilní platformy. Aplikace pro mobilní zařízení umožňují cestujícím zvýšit pohodlí před, během i po ukončení jejich cesty.

Inteligentní dopravní systémy

Mobilita budoucnosti představuje komplexní systém postavený na inteligentní a propojené infrastruktuře. Tento komplexní přístup je jedním z důvodů, proč Siemens vyvíjí jedinečnou senzorovou technologii umožňující autonomní řízení a inteligentní sledování silničních oblastí s různými případy použití, např. parkovací systémy.

City Performance Tool

City Performance Tool (CyPT) slouží ke zmapování nejúčinnějších technologií v infrastruktuře měst pro dosažení ekonomických a ekologických cílů. Jedná se o výkonný simulační nástroj, díky kterému je možné vyhodnotit a predikovat různé scénáře.

CyPT zároveň poskytuje informace o tom, jak každé rozhodnutí vedení města ovlivní tvorbu pracovních míst a růst infrastruktury. CyPT také reportuje klíčové ekonomické a enviromentální ukazatele napříč dopravou, budovami a energetikou.

Digitální stanice 4.0

ControlGuide Digital Station Manager je řešení, které kombinuje integraci funkcí SCADA, PIS/PA, CCTV a komunikačních funkcí do jediného systému. Tato integrace usnadňuje výměnu informací, koordinaci a interakci mezi různými subsystémy, což jim umožňuje jednat jako jedna jednotka.

Provozovatelé jsou vybaveni jedním společným HMI umožňujícím sledovat a řídit všechny různé subsystémy.

tisková zpráv

5 Comments on “Siemens propaguje chytrá města a inteligentní dopravní systémy”

   1. pravda je taká, že rybníček to prezentuje ako SMART
    pravda je taká, že rybníček to prezentuje ako SMART riešenie!
    Trenčín v marci zaviedol na svojom širšom území inteligentný systém plateného parkovania, vďaka ktorému je už dnes centrum mesta a jeho okolie odľahčené od áut.
    http://www.trencin.sk/index.php?s-cv-contentID=12288&s-cv-embeddedID=118229
    možno to 99.99% čitateľov nezaujíma, lenže je treba poukázať na fakt, ako sa dá myľlienka zneužiť.
    ps – ako som agitoval? spomenul stranu, ktorá vo viacerých mestách je spojená s napojením na rozpočet?

     1. Smutné na to je, že každé takové omezení musí
      Smutné na to je, že každé takové omezení musí doprovázet možnost alternativy. Posílení a zahuštění pohodlné MHD, bikesharing, cyklostezky a další věci, podporující mobilitu uvnitř měst s minimem hluku a emisí. Což obvykle nedoprovází, zákaz jde politikům a úředníků daleko lépe, než každodenní drobná práce a – nedej bože – přemýšlení.

Napsat komentář