Šéf Amazonu vypustil vlastní vesmírnou raketu

redakce - 24 Červen 2015

Dobývání vesmíru soukromými firmami nabírá na obrátkách. Společnost Blue Origin nedávno úspěšně vypustila svou vlastní první testovací vesmírnou raketu.Vesmírná raketa New Shepard společnosti Blue Origin na startu.

Vesmírná raketa New Shepard společnosti Blue Origin na startu.
foto: Blue Origin

Majitelem společnosti Blue Origin je americký miliardář Jeff Bezos, mimo jiné zakladatel známého obchodu Amazon. Je jednou z mnoha soukromých firem, které dnes v oblasti dobývání vesmíru působí. Jen dvěma z nich se ale zatím podařilo dosáhnout skutečného úspěchu.

Vedle asi nejznámější společnosti , kterou spoluzaložil , taktéž šéf automobilky Tesla Motors, dnes úspěšně vypouští vesmírné rakety už jen americká firma Orbital ATK. Blue Origin by mohl být podle všeho třetí v pořadí.

>>> ČÍST CELÝ ČLÁNEK <<<

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

vyzerá ako penis

No, řekl bych jako erotická pomůcka pro ženy. Ale mám dojem, že to konstruktéry také trklo. Jak že se to jmenuje? Kdyby to bylo shepherd tak to je pastýř. :-)

---

hariprasad

Obrázek uživatele Hyperloop

Tak tohle je zpráva skoro 2 měsíce stará...Ale OK, nakonec Hybrid není primárně o kosmonautice ;)

Jinak k tvrzení: "úspěšně vypouští vesmírné rakety už jen americká firma Orbital ATK" bych podotkl, že ULA (joint venture Lockheedu a Boeingu) je také soukromá firma ;)

Obrázek uživatele Jolinar

neni ULA akciovka? :-)

Obrázek uživatele Hyperloop

ULA jako taková ne. Boeing a Lockheed Martin ano, ale tou je i Orbital ATK. V tomhle případě se ale pod pojmem "soukromá" míní "nevlastněná státem".


Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?