Saab znovu začal vyrábět, elektromobil v roce 2015

Jan Horčík - 25 Září 2013

Švédská automobilka Saab Automobile byla před 15 měsíci prodána holdingu NME z Hong Kongu. Potkal ji podobný osud jako předtím např. Jaguar nebo Volvo. Podařilo se však nemožné: znovu rozjet výrobu vozů Saab 9-3. Brzy by měla začít výroba elektrických verzí těchto aut.auto Saab 9-3 ePower elektromobil

Testovací elektromobily Saab 9-3 ePower byly představeny už před lety
foto: Saab

První kusy vozů Saab 9-3 (benzinové verze z roku 2002) sjely z výrobní linky v Trollhattanu jakožto test toho zda výrobní linka vůbec stále ještě funguje. Už brzy by ale společnost NEVS (nový název Saabu) měla začít vyrábět plně elektrickou verzi tohoto auta.

Všechny benzinové verze Saab 9-3, které ještě sjedou z výrobní linky, budou odkoupeny čínskými vládnimi agenturami. Auta se tedy nebudou prodávat veřejnosti. Takhle nějak nejspíš získává Čína nové know-how v průmyslové oblasti.

Elektromobily však už budou běžně nabízeny na trhu. Premiéru by si měly odbýt v roce 2015, pravděpodobně na autosalonu ve Frankfurtu. Není bez zajímavosti, že Saab už v minulosti představil flotilu elektromobilu Saab 9-3 ePower.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Saab je švedské aut.:)

Obrázek uživatele Roman

Držím SAABu palce, už jen proto, že patří k mým nej značkám. Dost mě mrzelo, když v prosinci 2011 museli vyhlásit bankrot. Tak doufám, že nový majitel SAABa přivede k lepší budoucnosti a také doufám, že s těmi elektromobily jsou na správné cestě.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil