Robotický pohřební vůz Korbiyor: na poslední cestě do budoucnosti!

Charles Bombardier je vnukem slavného Joseph-Armanda Bombardiera, zakladatele slavné stejnojmenné společnosti. Dnes se věnuje průmyslovému designu. Jeho nejnovějším návrhem je pohřební vůz na vodík.

Korbiyor je robotický vodíkový pohřební vůz budoucnosti. Chtěli byste ho?
foto: Charles Bombardier

Auta na vodík teprve začínají, ale Charles Bombardier, podobně jako jeho děeček, myslí dopředu. Představuje si, že jednoho dne bude nejspíš většina vozů poháněna vodíkem. Včetně těch pohřebních.

Název „Korbiyor“ pochází z francouzského slova pro máry – „corbillard“. Jde o plně robotický vůz na vodík, který má místo pouze pro jednoho pasažéra. A ten se na něm vždy vydává na svou poslední cestu.

5 komentářů u “Robotický pohřební vůz Korbiyor: na poslední cestě do budoucnosti!”

  1. Já myslím, že budoucnost
    Já myslím, že budoucnost bude trochu jiná. Ještě než zmizí poslední člověk, jako dnes mizí např. nosorožci bude pár lidí nosit nefunkční AI roboty k recyklaci. Tu taky budou dělat lidé. Roboti budou sami sebe šetřit. Tak jak to děláme nyní my (automatizace).

    Vidím budoucnost Země optimisticky, ale bez lidstva.

  2. tohle reseni by se v
    tohle reseni by se v podelnem smeru chovalo jako klasicka kola a ve smeru 45 stupnu napravo od podelneho by bylo volnobezne. prijde mi to jako nepochopeni funkce techhle kol. dalsi moznost jak tenhle nesmysl rozpohybovat a neztrapnit se, je valecky zablokovat. treti moznosti a tu mel urcite autor na mysli je natocit predni kola o x stupnu vpred a zadni o x stupnu vzad, pripadne klidne opacne, tak aby vznikl osove soumerny kriz kol (byly by jako by do x), ktery by mel tu vlastnost, ze by v pripade spravneho rizeni otacek kazdeho kola prakticky neexistoval pohyb, ktery by takovyto stroj neumel. ale jednak natocena kola by nebyla az tak efektni a jednak je to cele totalni zbytecnost. mozna tak jako manipulacni vozitko nekam do vyrobni haly a i tam lze zit bez takovychhle reseni.

Napsat komentář