REPORTÁŽ: Jak se povedl sraz elektromobilistů a Tesla Owners clubu na letišti v Olomouci

Koncem července proběhl v Olomouci další sraz elektromobilistů a majitelů elektromobilů Tesla.

Elektromobil Tesla Model S v kufru elektromobilu Tesla Model S.
foto: archiv autora

autor: Radovan Burkovič

7. ročník Setkání elektromobilistů v Olomouci se tentokrát uskutečnil na poloveřejném místě na parkovišti Aplikačního centra BALUO Fakulty tělesné výchovy Univerzity Palackého vedle letiště v sobotu 31. července 2021 8-17 hodin.

S účastí přes 30 elektrovozidel se sice letos nejednalo o rekordní sraz v Olomouci za poslední roky, ale byla zvolena nová forma a setkali se zejména stávající majitelé a řidiči elektromobilů. Přijet bylo možno kdykoli, stejně tak odjet, akce neměla pevný program s 2 výjimkami.

Organizátor akce Lubomír Kaštovský na sraz od prodejců sehnal na ukázku a projížďku elektromobily Škoda Enyaq 80 IV, Opel Corsa-e a dokonce i Hyundai Ioniq 5! Zejména posledně jmenovaný byl jako úplná novinka doslova v obležení a došlo i na testování jeho schopností baterky na kolech, kdy např. napájel techniku stánku Asociace elektormobilového průmyslu ASEP.

Druhou výjimkou byl 3. Moravský sraz Tesla Owners Clubu s tímto programem:

08:00 až 09:00 příjezd na 7. Setkání elektromobilistů v Olomouci
12:00 oběd ve venkovní restauraci a ve stanu restaurace AIR BAR na letišti Olomouc.
12:30 Informace o transformaci Tesla Owners Clubu na spolek, stanovy, návrhy členů výboru.
12:40 Informace o návštěvě Tesla Gigafactory 4 Berlín a přání k padesátinách Elona Muska, kterých jste se zúčastnili.
12:50 Klubová diskuse
17:00 Ukončení 7. Setkání elektromobilistů v Olomouci.

Nejen prezentace na parkovišti a jízdy po okolí, ale i nabídka Air baru s grilováním a pohledy na startující a přistávající letadla vedlejšího letiště byly vítaným zpestřením pro oko i mlsné jazýčky.

Na místě nebylo možné nabíjení, ale to nevadilo. Jednak je nabíjecích možností v Olomouci dostatek a také přítomný Hyundai Ionoq 5 dostál informacím z prospektů a bez potíží nabíjel přítomné elektromobily výkonem až 3,6 kW ze své baterie.

Elektromobily prezentovaly celou moderní historii elektromobility od roku 1995 po dnešek a děti si mohly vyzkoušet na stánku ASEP hoverboardy, elektrokáry, dětskou čtyřkolku i elektrické koloběžky. Ty největší i dospělí.

Raritou byla malá slečna, brázdící parkoviště plné Tesel ve své dětské originální elektrické Tesle Model S. Rodiče ji přivezli v zadním kufru svého velkého Tesla Model S. Došlo i na oblíbený Tesla dancing.

vlastní

Jeden komentář u “REPORTÁŽ: Jak se povedl sraz elektromobilistů a Tesla Owners clubu na letišti v Olomouci”

Napsat komentář