První plug-in hybrid Maserati v roce 2017

Italský výrobce sportovních a závodních vozů Maserati oficiálně oznámil, že v druhé polovině roku 2017 uvede na trh svůj první plug-in hybrid. Šéfovi značky se to ale příliš nelíbí.

Maserati Ghibli jako plug-in hybrid? Nejspíš už v roce 2017.
foto: Maserati

O automobilce Maserati si toho v našem magazínu mnoho nepřečtete. Tahle značka je prostě natolik specifická a okrajová záležitost, že „módní výstřelky“ typu hybridů či ji mohly být putna.

Až doteď. V okamžiku, kdy veškerá konkurence včetně , či , nabízí hybridy – a jaké! – a po silnicíh se prohánějí auta typu Rimac Concept One či , nemohla italská automobilka déle otálet.

Sídlo i továrna se současné době nachází v Modeně. Od roku 1990 patří Maserati koncernu Fiat. V roce 2013 vyrobila firma 15 700 aut. Má kolem 1100 zaměstnanců.

Vtipné je, že nařízení o vývoji plug-in hybridů (nezůstane u jednoho) nejspíš přišlo „ze shora“. A šéf značky Maserati, Harald Wester, to dává bez skrupulí najevo.

„Mám o tom co děláme vážné pochyby. Jak může být správné, aby 2000kg luxusní high-endové auto mělo emise 70 g/km, když malé dieselové supermini má 90 g/km?,“ řekl doslova magazínu Autocar.co.uk na .

Nevyhnutelné jsou podle něj plug-in hybridní verze modelů Quattroporte, Ghibli a nově ohlášeného SUV Levante.

10 komentářů u “První plug-in hybrid Maserati v roce 2017”

    1. Tam ale klasické hybridy
     Tam ale klasické hybridy vůbec nejsou zahrnuté, jenom plug-iny a čisté elektromobily.

     Kromě toho, v Q4 je tam sice mírný pokles způsobený nejspíš razantním nástupem Tesly ve stejném období předchozího roku, ale celkově je tam za rok 2014 značný nárůst.

Napsat komentář