POZVÁNKA: Solární energie a akumulace v ČR 2017

Solární asociace připravuje na 25. dubna 2017 od 9 do 17 hodin už 2. ročník konference Solární energie a akumulace v ČR. Bude se mluvit o výrobě a ukládání elektřiny ze slunce.

Na místě si můžete vyzkoušet jízdu v elektromobilu Tesla Model S, v jednání je i účast zástupce společnosti Tesla Motors na konferenci.
foto: Solární energie a akumulace v ČR 2017

Solární energetika zažívá nezadržitelný rozvoj a je oprávněně vnímána jako šetrný zdroj energie a možnost úspory nejen pro domácnosti. Zbývá však hodně otázek pro zájemce o nové instalace i provozovatele a majitele stávajících zařízení.

Letošní 2. ročník konference Solární energie a akumulace v ČR navazuje loňský velmi úspěšný 1.ročník. V roce 2016 byla hlavním tématem notifikace, nestabilní legislativní prostředí a dotační politika v oblasti OZE.

Kdy? 25. dubna 2017 od 9 do 17 hodin
Kde? Hotel Occidental (dříve Barceló), Na Strži 32, 140 00, Praha 4

Zdá se, že rok 2017 může být v mnohém pro instalační společnosti i nejširší veřejnost optimističtější. Řada nových dotačních programů, úprava legislativy a revoluční možnosti akumulace skýtají naději na oživení zájmu o solární elektrárny na střechách.

Zda tomu tak skutečně bude a kam směřuje evropská a česká nejen solární energetika – to jsou hlavní témata konference Solární energie a akumulace v ČR 2017.

Připraven je atraktivní program založený na vystoupení špičkových přednášejících z ministerstev, politické reprezentace, evropských institucí a odborné veřejnosti. Konference vytváří unikátní platformu pro setkání a diskuzi v této dynamické a rozvíjející se oblasti.

Konferenci předsedá a diskuzi řídí: Roman Portužák, CSc., Vysoká škola báňská – Technická univerzita v Ostravě. Zahájí ji Veronika Hamáčková, výkonná ředitelka Solární asociace.

O rozvoji fotovoltaiky bude mluvit Alena Vitásková, předsedkyně Energetického regulačního úřadu. O bateriových technologiích promluví Jan Procházka, šéf HE3DA.

tisková zpráva

8 Comments on “POZVÁNKA: Solární energie a akumulace v ČR 2017”

  1. A k čemu by ti to bylo?
   ČEZ na jedné konferenci řekl, že

   A k čemu by ti to bylo?

   ČEZ na jedné konferenci řekl, že do konce roku 2016 postavil cca 100 FVE a z toho bylo cca 80% síťových, tedy bez baterií.

   To kolik kdo postavil vůbec neřeší, jak to dotyčnému doma pomohlo.
   Protože, těch 80% neví a možná ani netuší, že jim větší část přetéká do sítě a tedy nic neřeší v jejich prospěch. ČEZ používá měniče Fronius (i ty s bateriemi) a ty neumí rozdělit a tedy doma spotřebovat elektřinu v té fázi, kde ji domácnost potřebuje a to z prostého důvodu, protože měření jednotlivých fází je jen specialitou ČEZkocourkova a nikde v Evropě se nepoužívá, na tom vydělává jen a pouze ČEZ.
   A mohlo a možná i bude hůř.

   viz- odkaz
   http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/2017041101/zmeny-v-tarifech-pro-samovyrobce-elektriny-jsou-zbytecne-a-predcasne

   1. Zbytečná ztráta času a to nejen tam osobně, ale i u
    Zbytečná ztráta času a to nejen tam osobně, ale i u monitoru.
    Celkem pravidelně jsem se zúčastňoval a pak jsem zjisti, že je to jen tahání peněz od nás a pak ještě zbytečná ztráta času, dvakrát jsem nebyl a letos to zkusil a nic se nezměnilo, jen se obměnily postavy co nic pozitivního neřeknou ale pěkně se poslouchají.
    Ještě tam schází někdo z čezu a nebo eska, aby to bylo komletní reprezentativní a nicneříkající.

    Dokud nebudou konkrétní pozitivní kroky pro obyvatele, zbytečné akce pro ně, ale zase mají čárku, že něco udělali!

Napsat komentář