POZVÁNKA: 7. setkání elektromobilistů v Olomouci už zítra

Kromě dalších elektromobilů bude zítra v Olomouci k vyzkoušení také horká novinka v podobě elektromobilu Hyundai Ioniq 5.

Zveme všechny příznivce elektromobility v sobotu 31.7.2021 mezi 8-17 hodinou na již 7. ročník Setkání elektromobilistů v Olomouci.

Kromě dalších elektromobilů bude zítra v Olomouci k vyzkoušení také horká novinka v podobě elektromobilu Hyundai Ioniq 5.
foto: Hyundai

Sedmý ročník Setkání elektromobilistů v Olomouci proběhne na parkovišti u Fakulty tělesné výchovy Univerzity Palackého (vedle letiště) sobota 31. července 2021 8-17 hodin. K vyzkoušení budou např. elektromobily Opel Corsa-e, Škoda Enyaq iV, Hyundai Ioniq 5 a řada dalších.

Přijet je možno kdykoli, stejně tak odjet, akce nemá pevný program. Přesná adresa: Parkoviště Aplikační centrum BALUO, Fakulta tělesné výchovy Univerzity Palackého Olomouc-Neředín, příjezd z třídy Míru na ulici U letiště, GPS 49.5930444N, 17.2122681E.

Na místě nebude možné nabíjení, nabíjecích možností je ale v Olomouci dostatek, viz. např. evmapa.cz. Organizátorem akce je LUKY systém spol. s.r.o., Lubomír Kaštovský, tel.: 605 530 288, e-mail: e-LUKY@email.cz.

Při této příležitosti se bude tamtéž konat i 3. Moravský sraz Tesla Owners Clubu s tímto programem:

08:00 až 09:00 příjezd na 7. Setkání elektromobilistů v Olomouci

12:00 oběd ve venkovní restauraci a ve stanu restaurace AIR BAR na letišti Olomouc.

12:30 Informace o transformaci Tesla Owners Clubu na spolek, stanovy, návrhy členů výboru.

12:40 Informace o návštěvě Tesla Gigafactory 4 Berlín a přání k padesátinách Elona Muska, kterých jste se zúčastnili.

12:50 Klubová diskuse

17:00 Ukončení 7. Setkání elektromobilistů v Olomouci.

vlastní

28 komentářů u “POZVÁNKA: 7. setkání elektromobilistů v Olomouci už zítra”

      1. Nevím zda jste někdy byl na nějakém srazu, ale je celkem
       Nevím zda jste někdy byl na nějakém srazu, ale je celkem běžné že v rámci „spanilé jízdy“ je zastávka na nějaké benzínce po trase. Ono např. motorky mají často dojezd srovnatelný s EV 200-300 km (např. můj skútr 230-270km) a mnohé veterány také (např. Škoda 100 – nádrž 32 litrů, spotřeba cca 8-9 l/100 km – dojezd cca 350km). A protože sraz nebude v průměru pro jeho návštěvníky za rohem, tak se běžně po 50-100 km spanilé jízdy začne u různých účastníků rozsvěcet „hladové oko“.

       A pak ale nastane drobný rozdíl. Když na benzíku přijede pár desítek nebo malých stovek např. motorek, tak za půl hodiny můžou jet všichni v pohodě dál.

       1. Což mohou elektromobily za půl hodiny taky, ty menší, jako
        Což mohou elektromobily za půl hodiny taky, ty menší, jako můj Peugeot Ion, už za 15 minut. Ano, pokud je v onom Valmezu nyní 8 čerpacích stanic pro plynná a tekutá paliva s 30-40 stojany celkem, tak jim 3 rychlonabíjecí stojany nemohou konkurovat. Být jich tam 30-40, tak prakticky všichni účastníci srazu (zhruba 50 aut) má za 15-30 minut nabito i po dojezdu z velké dálky.

        1. Jo… Což je pořád několikanásobně delší doba, než
         Jo… Což je pořád několikanásobně delší doba, než když ke stejnému počtu stojanu u benzinky přijde stejný počet aut/motorek jako v případě EV a nabíjecích stojanů. Prostě to nabíjení trvá pořád násobne déle než nabíjení, to je prostě fakt.

        2. Ano i ne.
         Pokud jde o tankování na ježdění kolem baráku,

         Ano i ne.
         Pokud jde o tankování na ježdění kolem baráku, tak to je pro spalovače delší, protože musí zajet na danou otevřenou pumpu, vystát případnou frontu, natankovat, zaplatit, odjet zpět na svou trasu. Elektromobilista to neřeší, vozidlo se mu nabíjí v době parkování. Právě sedím v kanceláři a při odjezdu budu mít – doposud třetinovou – baterii plnou.
         je tedy velmi sporné, co zabere při běžném ježdění více času. Podle mne tankování spalovače.
         Pokud jde o dálkové trasy, pak elektromobilista s moderním elektromobilem dojede, zapojí a jde řešit to, co spalovač, tedy WC, jídlo atp. Spalovač dojede, vystojí případnou frontu (ano, ta na dálnicích obvykle bývá, včera pohledem při míjení čerpaček D1 ověřeno), natankovat, zaplatit, odjet na parkoviště a pak řešit to, co elektromobilista, tedy WC, jídlo atp..
         Je tedy často sporné – vynecháme-li lidi měnící se za volantem a čůjarící do PET láhve s nasmaženými řízky v krabici – co zabere více času.

        3. Já jsem komentoval ten konkrétní případ. tedy, že
         Já jsem komentoval ten konkrétní případ. tedy, že přijede najednou na benzinku sraz aut, kde jicj je, žekněme 50 a je tak 8 stojanů. Rozhodne budou odbaveni mnohem dřív než 50 EV na 8 nabiječkách. Pokud by těch nabiječek (i stojanú s benzinem), bylo třeba už 40, tak se čas nabíjení zkrátí, ale zkrátí se i čas tankování.

         Takže v tomto konkrétním případě bude tankování jednoznačně mnohem pomlejsí než nabíjení.

         Co se týká obecmě… tak, jak píšete, záleží, jak kdo jezdí. Pokud někdo má malou nákupní tašku, se kterou jezdí jenom kolem baráku, tak pak je to tak, jak píšete, že čas strávený nabíjením (zapojit v garáži kabel) bude kratší než čas strávený tankováním.

         Na delší trase, kde je potřeba nabíjet, je ale jasné, že nabíjení bude vždy trvat delší dobu. Jezdím pravidelně dlouhou trasu (vždy 2×520 km) a tankuji jenom jednou, cestou tam, na Rozvadově. Nikdy jsem nečekal ve frontě, ale stát se to může, samozřejmě. Pak je to ale otázka 5 min., resp. se dá zajet na další benzinku, kde fronta třeba nebude. Jednou jsem to stopoval a od sjetí z dálnice po opětovné najetí to bylo 8 minut – tankování, zaplacení a WC. Jídlo neřeším, protože z domova jdu najedený a těch 5 hodin v pohodě vydržím, nejsem diabetik. A pokud ne, mám energ. tyčinky. Ono, asi není moc dobré se nacpat a pak hned řídit, nedoporučuje se to. Pití, samozřejmě, mám v utě a po cestě piju. Někdy zastavím na WC a to je tak 5 minut, někdy ne. Takže za celou trasu 1040 km (tam i zpátky), tankuji jednou cca. 8 minut a pak zastavuji na WC 5 min tam a 5 min zpátky, víc nepotřebuji.

         Takže to vůbec není časově sporné, jednoznačně na takovéto delší cestě zabere nabíjení mnohem více času než tankování. A to i tehdy, kdy EV vyjede z domova (i pak zpátky domů) plně nabité. Jedině, když by spalovač (jak jej nazýváte) byl prostatik a potřeboval co dvě hodiny čůrat a ještě byl extrémně hladový, že by i každou zastávku jedl. To pak jo, to by pak trvalo stejně 🙂

  1. Volejte sláva a tři dny se radujte. 😀
   Máme tu takovou

   Volejte sláva a tři dny se radujte. 😀

   Máme tu takovou při a potřebovali bychom znát váš názor, kdo z nás má pravdu. Tesla vydělala v minulém čtvrtletí 1,14 mld USD a dodala přes 200 tisíc aut.

   Bojkas tvrdí, že je to kvůli 354 mil. USD emisních kreditů, které dostala a že bez nich by určitě prodělávala, protože přece na BEV vydělávat nejde a už si to máme konečně zapamatovat.

   No a já tvrdím že Tesla kupuje auta sama od sebe tím, že je prodává svým dceřiným firmám a díky tomu nejsou vidět ty reálné finanční problémy ve zveřejňovaném účetnictví.

   1. noo tak tady už nejde ani tak o nějakých drobných 300 mega
    noo tak tady už nejde ani tak o nějakých drobných 300 mega kredytů to je stará písnička, ted když má tesla díky akcijím a díky státu který celý ten pošahaný akcijový trh byl „někým“ donucen napumpovat na státní gigadluh (hádej kdo ftom má prsty..;)…

    https://www.usdebtclock.org

    … má dostatečně nadrbáno na to aby se rozjela na 12Béček, to jest 10x tolik jak před 5ti lety a šrotuje jí to natolik že to sype, zatím. Dokud samozřejmě lidi mají levný prachy natisknutý státem na gigadluh na koupě těch přepálených teslích mldek a dokud mají co žjíst a pít a nefajr jim kalifornskej barák samozřejmě :))

    https://kcc-hho.webnode.cz/

    jo a dokud ješte mohou gemblit bitšity páč to je taky výrazný prvek při koupi předražený tezlatrejtrs :))

    https://coinmarketcap.com/

    ááá taky se můžem mrknout jak časem ty 2-megový mldky „nabývají na hodnotě“ … :)))

    https://www.mobile.de/cz/osobn%C3%AD-v%C5%AFz/tesla/vhc:car,srt:price,sro:asc,ms1:135__,dmg:false

   1. Hasiči 3 dny „bojovali“ s požárem. Nehořely lesy, jen
    Hasiči 3 dny „bojovali“ s požárem. Nehořely lesy, jen obří baterie Tesly… „Na baterie nemůžete nalít vodu. Jediným efektem by totiž bylo prodloužení doby, po kterou oheň hoří“ :))

    https://www.seznamzpravy.cz/clanek/hasici-tri-dny-bojovali-s-pozarem-nehorely-lesy-jen-obri-baterie-171169

    jj drobet píár jak tezlí lajonky fajr ;))

    https://www.youtube.com/watch?v=jOfvqUuUMuk

    obzvlást teslácký 18650 ;))

    https://www.youtube.com/watch?v=AnwpaqibguE&t=1436s

    ale jinak pohoda kafíčko teslička :)))

    https://www.youtube.com/watch?v=dATcfqMLrbw

   1. no to je jak plácání do vody „byste“ … už sme to tady
    no to je jak plácání do vody „byste“ … už sme to tady řešili několikrát, zvát na akci den předem je „účelné“ to všichni vědí, nedá se to vodkecat 😉 třeba už tam tolik nasrr ksichtů není nevím je to možný, dlouho sem tam nebyl, alééé vypadá to nadále, že o návštěvnost na hybridu evidentně nestojí

 1. Hustý
  Přijet je možno kdykoli, stejně tak odjet, akce

  Hustý
  Přijet je možno kdykoli, stejně tak odjet, akce nemá pevný program.
  08:00 až 09:00 příjezd na 7. Setkání elektromobilistů v Olomouci

  To znám z jedné knížky:
  Radnice se bude otvírat dopoledne, bude-li pršet, bude se otvírat odpoledne, bude-li pršet i odpoledne bude se otvírat raději dopoledne…

Napsat komentář