Porsche Cayenne plug-in hybrid v roce 2014

Porsche už nějakou dobu nabízí modely a ve verzi S Hybrid. A minimálně stejně dlouho se spekuluje o tom, že dříve nebo později přijdou také plug-in hybrid verze. Ono dříve může pro Cayenne nastat už v roce 2014.

Vozy Porsche Cayenne S Hybrid se prodávají především v
foto: Porsche

Podle magazínu Motor Trend se plug-in hybridní verze Cayenne objeví už v roce 2014. Brzy poté má následovat také Panamera. U ní se elektrický pohonný systém omezí pouze na zadní nápravu, zatímco u Cayenne dokáže pohnout oběma.

Elektromotor v plug-in hybridech Porsche by měl dosahovat výkonu kolem 100 koní. Čistě na elektřinu by pak Cayenne e-Hybrid, jak bude Porsche podle Motor Trendu své plug-in hybrid označovat, ujet až 25 km čistě na elektřinu.

V okamžiku, kdy elektřina v bateriích (kolem 10 kWh) dojde, rozjede se šestiválec o výkonu 333 koní. Dohromady s elektromotorem pak nabídnou výkon kolem 420 koní.

Stejná rychlodobíječka, kterou automobilka vyvíjí pro supersport by měla být využita i u plug-in hybridů.

One Comment on “Porsche Cayenne plug-in hybrid v roce 2014”

  1. To uz je uchazejici
    To uz je uchazejici kombinace, dojezd by mel byt kolem 20-40km, to je dojizdeci vzdalenost do prace tak pro 90% lidi… navic u takto velkych aut se to hodi nejen kvuli snizeni spotreby, ale take protoze tyto auta s vetsi hmotnosti narekuperuji o neco vic energie pri brzdeni, a navic hybridni pohonny system nebude tvorit tak velke procento hmotnosti, jako u mensich aut.

Napsat komentář