Paříž bude hostit závody elektrických formulí

Šampionát závodů elektrických formulí Formula E skončil nedávno finálním kláním v Londýně. Už dnes se připravuje druhá sezóna závodů a jedním z hostujících měst bude také Paříž.

Pařížská Invalidovna – Les Invalidés, kde se příští rok v dubnu pojede jeden ze závodů druhého ročníku šampionátu závodů elektrických formulí Formula E
foto: Formula E

Pařížské „ePrix“ se bude konat 23. dubna 2016 na dočasné závodní dráze vybudované kolem architektonického komplexu Invalidovny (Les Invalides). Francouzské hlavní město se tak přidává ke světovým metropolím jako je Peking, Berlín nebo Moskva, kde se již závody konaly.

Šéf závodů Alejandro Agag to vnímá jako důležitý krok ke globalizaci závodů. Pro diváky podle něj bude připraven unikátní futuristický zážitek, kdy se hučící elektrické formule budou prohánět centrem Paříže.

Město samotné se navíc připravuje na energetický přerod, dlouhodobě podporuje elektromobilitu i jiné alternativy. a tak bude závod i jistým symbolem této změny. Ostatně, je to právě Francie, kde se už léta jezdí závody elektrických bugin na ledu.

tisková zpráva

2 Comments on “Paříž bude hostit závody elektrických formulí”

  1. toto jsou jediné
    toto jsou jediné automobilové závody, co mě skutečně zajímají 🙂
    doufám, že nebudou vývoj omezovat a nechají soutěžící vývíjet svá vlastní řešení
    jen bych to omezil tak, aby použili jen jednu formuli na závod (jinak nic), aby šel vývoj rychle kupředu

Napsat komentář