Otevírá se už 80. CNG stanice v České republice

Společnost Bonett zahajuje provoz celkově 80. veřejné plnicí stanice CNG v České republice a své 13. veřejné plnicí stanice provozované v síti BONETT. Je určena pro motoristy ze Svitav, ale i pro tranzit na trase Olomouc-Mohelnice–Litomyšl–Hradec Králové.

Stlačený zemní plyn je k dispozici motoristům na čerpací stanici Gulf – Hlavní 393/139, Svitavy – Lačnov na mezinárodním silničním tahu E442.
foto: Bonett Gas Investment, a.s.

Nová samoobslužná moderní CNG stanice je plnohodnotně implementována do stávající čerpací stanice pohonných hmot Gulf, na které si mohou zákazníci zakoupit mimo občerstvení i autodoplňky nebo si dát kávu.

Výdejní stojan má dvě koncovky pro plnění osobní vozidel (typ NGV1). Platit je možné pomocí platebního terminálu CNG platební kartou, CNG kartou, hotovostí nebo nejvýhodněji Bonett EUROGAS CNG kartou.

V současné době se nachází v Česku po započtení plnicí stanice Bonett Svitavy celkem 80 míst, kde mohou motoristé naplnit vozy CNG. Těch u nás jezdí v současnosti téměř 9000. Do roku 2020 by mělo CNG nahradit minimálně 10 % celkové spotřeby pohonných hmot u nás.

„Pokračujeme v nastaveném trendu rozšiřování sítě CNG stanic. Po lednovém otevření CNG stanice 
v Praze na čerpací stanici Agip na Chodově u exitu 2 dálnice D1 spouštíme další Bonett CNG stanici, která je přímo začleněna do stávající čerpací stanice, tentokráte u čerpací stanice Gulf Svitavy. Používání stlačeného zemního plynu je pro motoristy stejně komfortní jako běžné natankování benzínu nebo nafty, je však významně úspornější. S CNG ušetříte 30 až 40% nákladů na pohonné hmoty,“ řekl Václav Holovčák, místopředseda představenstva Bonett Gas Investment.

„Síť našich CNG stanic se bude dále rozšiřovat, aktuálně jich provozujeme 13, v nejbližší době otevřeme další CNG stanice BONETT pro motoristy ve Vyškově a Klatovech,“ dodal Holovčák.

V současné době se nachází v Česku po započtení plnicí stanice Bonett Svitavy celkem 80 míst, kde mohou motoristé naplnit vozy CNG. Těch u nás jezdí v současnosti téměř 9000. Do roku 2020 by mělo CNG nahradit minimálně 10 % celkové spotřeby pohonných hmot u nás.

tisková zpráva

15 Comments on “Otevírá se už 80. CNG stanice v České republice”

 1. Já pořád nevidím rozdíl
  Já pořád nevidím rozdíl mít cng když LPG taky zabere místo ve voze, musím mít opě dvě paliva na palubě, dvě technické…navíc ta cena 26, já natankuju naftu za 28 u hypermarketové benzín, a benzina alá makro etc jsou ještě levnější…navíc co vidím u plynařů- auto stejně jede 1-3km na tekuté palivo…jsem osobně zvědav na tu Gtec cng shade octávku…možná že sodilní dotace to auto zaplatí…

   1. Nevím jak moc pravidelně
    Nevím jak moc pravidelně hybrid čtet ale toto jsem si myslel také, super, když plyn zředí vzudechem nekomu to zdechne a mají ho…ale lidi se tu shodli, stačí jet středněvýchodní evropou a nádrž otírají od zeleného slizu, parafinové nádobky musí na technické vylévat, nicméně při tankování na západě se toto kupodivo nedělo, a když vemu toroida místo rezervy, také to nesežere žádní místo….já neříkám že nafta/benzín je čistá ale logicky pokud někde litr nafty v benzínce mezi poli za 23czk/litr, někde se ušetřit muselo…

     1. Je otázka zda to bude při
      Je otázka zda to bude při větším rozvoji non name plniček pravda…
      Nakonec vím že LPGéčkaři taky dostali pokuty za vysokou syrnatost plynu etc…
      Jsem zvědav jak to bude, nicméně u nás je cng řidičů málo.
      Nicméně pokud bude příznivá cena havířov mám autem 15 minut 🙂

Napsat komentář