Olife Energy dodá nabíječky pro Letiště Václava Havla Praha

Český výrobce nabíjecích stanic Olife Energy zvítězil v tendru na dodávku řešení pro AC dobíjení elektromobilů pro společnost Letiště Praha. Projekt zahrnuje dodávku a instalaci až 33 dobíjecích stanic včetně spolupráce na napojení na centrální energetický management společnosti. 

Olife Energy bude mít po úspěšném výběrovém řízení na starosti dodávku a instalaci dobíjecích stanic pro Letiště Praha a chystá se v první etapě do konce roku 2022 instalovat celkem 10 AC dobíjecích stanic.

Předseda představenstva společnosti Olife Energy Miroslav Vejman k tendru říká: „Jsme rádi, že jsme obstáli ve velké konkurenci, která se v tomto výběrovém řízení sešla. Dodali jsme přesné řešení na míru za opravdu dobrou cenu. První desítku stanic budeme instalovat již v průběhu tohoto podzimu.“

SOUVISEJÍCÍ: Olife Energy buduje nabíjecí infrastrukturu pro Coca-Colu v Česku 

Součástí komplexního řešení dobíjení elektromobilů je také spolupráce Olife Energy na propojení s energetickým managementem Letiště Praha. Ten umožní vzdálený monitoring, správu a řízení nabíjecích stanic pro elektromobily. Tento systém dokáže vzdáleně optimalizovat výkon dobíjecích stanic, čímž zajišťuje maximální využití infrastruktury a minimalizuje náklady na zvyšování energetické kapacity.  

„Spolupracujeme s Letištěm Praha na integraci stanic do jejich systému energetického managementu, aby měli pod kontrolou každou nabíjecí stanici ve smyslu spotřebované energie, vzdáleného povelování i dynamického řízení výkonu, “ doplňuje Vejman. 

Česká firma Olife Energy obstála v konkurenci více nabídek a její nabíjecí stanice pomohou vylepšit služby pro vozový park Letiště Praha.„Rozhodnutí pořídit AC nabíjecí stanice předchází postupné snaze Letiště Praha snižovat emise vlastního vozového parku. AC nabíjecí stanice společnosti Olife Energy budou sloužit především služebním elektromobilům a vozům zaměstnanců. Ocenili jsme, že společnost Olife Energy měla v konkurenci dalších uchazečů nejen nejnižší cenovou nabídku, ale splnila i naše specifické požadavky a prokázala se spolehlivými referenčními zakázkami, které jsme v rámci výběrového řízení ověřovali,“ sdělil Thomas Katakalidis, manažer Projektové kanceláře Letiště Praha.

zdroj: tisková zpráva

51 Comments on “Olife Energy dodá nabíječky pro Letiště Václava Havla Praha”

  1. OT: Prave som sa dozvedel, ze elektrina z noveho JE bloku v Mochovciach, ktory bude spusteny o par mesiacov, je uz predana do DE, CZ a HU. No nam zostava drevo a asi spichnem nejaku tu kogeneraciu co ma Drbostep aby som si mal cim svietit. Este teoreticky mozem prerobit aj bicykel a pripojit alternator. Je tu nejaky zelenac co by sa dobrovolne prihlasil slapat?

          1. Z vyvoje cen v DE a CZ je nadherne videt okradani obcanu v CR. Kdyz je v DE cena nizka, tak trafa na hranicich nic nepusti z DE a mame vysokou cenu. Kdyz je v DE zajem o nasi elektrinu, tak ji Tykac, CEZ a dalsi vyvezou do DE a my platime zase vysoke ceny. Bachorky o cenotvorbe na burze v Lipsku jsou pouha lez a blbci to basti. To bylo jasotu u flastencu ze jsme to Nemcum nandali s temi transformatory na hranicich.

          2. Zaujimave. Hlavne ze ceny elektrickej energie pri zdroji su dane dlhodobo zmluvami. To co ukazujete je distribucia a nie vyroba. Kludne ta elektrina z Nemecka moze byt realne z Francuzka. Ja chcem vidiet jasne, za aku cenu sa nakupuje elektrina z OZE a za aku z JE. Trhove spekulacie ma nezaujimaju.

            1. Takove informace kolik jaka elektrarna uctuje svou elektrinu na webu nikde neziskate. Ale muze so to odvozovat od celkovych cen energii v dobe kdy hodne sviti slunicko, nebo fouka vitr a take kdy nesviti a nefouka. Zasadni poznatky jsou, ze kdyz jsou podminky pro OZE dobre, tak cena elektriny jde strme dolu. U FVE se tomu odborne rika kachni krivka. Rano a vecer jsou vysoke ceny a s vychazejicim slunickem jdou ceny elektriny dolu. A kdyz je zamraceno a nefouka, tak krivka pripomina velblouda s hrbem. Kdyby nebyly OZE, tak by vzdy byla cena pres den nejvyssi jako kdyz je zamraceno. Posoudite li rozdil ceny za slunicka a bez slunicka, muzete si s trochou kreativity vypocitat, kolik nam OZE behem roku usetri. Kdyby OZE nebyly, byli bysme energeticke mafii vydany uplne napospas a ceny by byly uz davno jeste vyssi. Na druhou stranu si muzete na eru.cz najit vykupni ceny dotovanych fve, platne v kazdem roce. Je tam tabulka, ktera stanovi vykupni cenu pro elektrarnu dle data uvedeni do provozu. Ty nejstarsi maji vykupni cenu nekde na 15kc/kWh. Ale ty mladsi maji ceny nizsi nez se ted plati na burze. A proto uz neni nutne uctovat POZE poplatek OZE.

                1. vykupni cena z vetrnnych elektraren uvedenych do provozu 2022 je pouhych 1,97kc/kWh a porad se to vyplati postavit. Jen idioti vykrikuji, ze OZE je draha. Pritom je OZE jedna z nejlevnejsich zdroju. Ale fosilni mafii to kazi ksefty tak vypousti dezinformace a idioti je radi roznaseji.

                2. Vykupni ceny jsem zjistil, ale kdo tu elektrinu potom dal preprodava a hlavne kdo ted skasiruje nadmerny zisk se mi uz nedari zjistit. Ma nekdo blizsi info o dalsim obchodovani prave s touto elektrinou? Muj odhad je, ze elektrinu ziska nejaky soukromy subjekt blizky ERU za smesnou cenu a vydelava prodejem za trzni cenu kralovsky. Proste osvedcena ceska korupce.

                3. Pokud to mají jako Zelený bonus tak si mohou najít libovolného obchodníka který je ochoten vykupovat za tržní cenu. Něco si nechá za to, že je zastupuje na burze a zbavuje je odpovědnosti za odchylku. K tomu jim ještě OTE vyplácí zelený bonus. Ale já to nemám, jenom si to myslím.

                4. Zeleny bonus je pro samospotrebu v RD. Me jde o ty velke komercni FVE, ktere musi vsechnu vyrobenou elektrinu predat za garantovanou vykupni cenu. Ze to je ted nevyhodne, svedci clanek na eru.cz
                  UPOZORNĚNÍ VÝROBCŮM ELEKTŘINY – ZPOCHYBŇOVÁNÍ PLATNOSTI SMLUV O VÝKUPU ELEKTŘINY JE KLASIFIKOVÁNO JAKO PROTIPRÁVNÍ JEDNÁNÍ.
                  Nekdo si ted masti kapsu a chce si udrzet ksefty.

            2. Dnes je to úplně jedno. Představte si, že na zahradě vyhrabete balvan zlata. Jeho cena přesně kopíruje cenu na burze i když není s ničím spojený. Každý obchodník vám tu cenu vyplatí a byl byste hloupý kdybyste mu to dal levněji. S elektřinou je to totéž, majitel elektrárny by byl hloupý kdyby prodal levněji. Když vyrobí levněji tak má větší zisk. Burza nerozlišuje jestli je elektřina z atomu nebo z OZE. Ani to nikdo nezjistí, obchody jsou striktně anonymní.

                1. Dnes u nás taky slušný – vyrobeno 13,5kWh, a to ještě nejsem na peaku.

                2. @Turbo: souhlas, dnešek je slušný, byl jsem na velkou zatím jednou, barva dobrá, vůně standardní, peak teprve příjde.

          1. Milé děti, dneska si vysvětlíme, jak se počítá cena elektřiny z OZE. Především je potřeba si uvědomit, že cena není okamžitá hodnota v okamžiku, kdy zrovna vyrábí, ale do ceny je třeba zahrnout i cenu z alternativnách zdrojů, když zrovna nevyrábí. Správny vzorec je takto:

            (Počet MWh vyrobených OZE ročně když vyrábí + počet MWh vyrobených záložními zdroji když nevyrábí) krát průměrná roční cena za MWh děleno počtem vyrobených MWh celkem krát počet MWh vyrobených OZE.

            Zjednodušeně, cena za OZE není pouze cena OZE, ale průměrná cena komba OZE + jejího náhradního zdroje.

                1. No jistě, 80%. To je známá věc, že svítí i v noci. Konec konců na úspěch tohoto modelu, postavit si OZE které dodávají jenom někdy a vedle toho elektrárny na ruský plyn, vidíme naprosto názorně desetinásobným růstem cen elektřiny za poslední tři roky.

                  „Trend hovoří ve prospěch plynu“ – Uniper, listopad 2020
                  „Ceny plynu ohrožují národní hospodářství“ – spolková vláda ke znárodnění Uniperu, září 2022

                  Tomu se říká naprosto fatální chyba v odhadu, aneb na**** si do huby.

                2. Nebyt jednoho silence, nebyla by ani valka ani nouze o plyn ani predrazena cena energii. „Silenec“ je prevzato od zemana. Aspon jednou s nim souhlasim.

                3. To je právě zajímavé proč tak rostou ceny. Němci mají pořád 38 GW uhelek, nic moc se nezměnilo. Těch 127 GW OZE postavili vlastně navíc. Všechno je jak bylo jenom ten kremelský šulin začal škrtit plyn. Mají celkem 221 GW instalovaného výkonu a odstavili směšné 4 GW dosloužilých atomek. To není ani 2%. Elektřiny je dost, jenom tu burzu zachvátila jakási panika a žene ceny nahoru.

                4. Vyrobci elektriny maji ted moznost vyhnat cenu nahoru tim, ze posledni elektrarny ktere urci cenu jsou prave plynove. Radeji nechaji stat uhelne jen aby mohli zduvodnit tu vysokou cenu. Je to energeticka mafie a je nutne jim rozbit monopol.

                1. Ty si mně koků.tku neber do nevymáchaných úst, buď té lásky. Ta výkupní cena na spotu nebo na štrotu – je mi jedno, kde k ní příjdeš, jen laskavě vezmi v potaz pořizovací náklady celé té šarády. Bez těch je to totiž jen takové hloupoučké plácání prknem o rybník jako od prvňáčka ZŠ, víme Trumbelínku?

      1. hele „nabíječky“ pana bejvalýho generálního všichni známe a 22*10 i kdyby jeli naplno je jedna nabka DC takže nic moc soudluzi … 😉

        https://mapy.cz/zakladni?q=rychlonab%C3%ADjec%C3%AD%20stanice&cat=1&source=firm&id=13374299&ds=2&gallery=1&sourcep=ffoto&idp=5017683&x=15.8077267&y=50.1892441&z=17

        Každopádně jako mě chcete říct že turista přijede na letiště, píchne to do olife a poletí jako k moři jo ?? A týden to tam jako bude kejsnout? a je to bezpečný?? 😉 Nebo tam bude zřízena i funkce „nabíječe“ 😉 🙂 😀

            1. jako Hradec výpadovka Pardubice to je rachot soudluzi !! takovou hle nálož nemá ani Praha !! 😀 😀 😀 😀 😀 proč myslíte že vám tu raritu asi tak distribuuju 😉

              PS: včera germán Wind of 50GWh (z 1.087 celkově) tj jen 4,6% koláče soudluzi … teda ničmoč Balt se fláká 😉

              1. Dnes jsme navštívil nabíjecí stanici ČEZu na frekventovaném místě v Hradci Králové, abych zhodnotil na vlastní oči její využívanost. Když už jsem jel okolo…

                S potěšením musím konstatovat, že česká společnost je na evropské poměry slušně racionálně přemýšlející a tudíž jsem na místě, i přes jinak celkem zaplněná ostatní parkovací místa, nezastihl ani jednoho nudícího se elektromoblistu se svým teploušským autem. Což mě popravdě nepřekvapilo.

                https://ibb.co/9gfmPrk

                1. No vidíš to, přitom hlavní argument odpůrců je, že si to nemůžou koupit protože je u nás málo nabíječek.

                1. A kdo vam rekl, ze Letiste Vaclava Havla kupuje elektrinu za 9,50? No jasne, je to vysledek vasi intelektualni boure.

                2. V roce 2022 očekávám velkoobchodní cenu za MWh od 350 Eur, v roce 2024 od 500 Eur.

                3. Nesmite koukat jen na Spot market. Vetsina se proda primo a dlouhodobe a tam jsou jine ceny.
                  Jinak pri vasich cenach by se fve zaplatila za 2-3 roky. To by fosilum zlomilo krk razdva.

                4. Tohle mnohé vysvětluje, z diskuze na i-dnes::: Zajímavé je, že tam není jediný ekonom.

                  ministr průmyslu – bankéř – přirozený nepřítel průmyslu

                  premiér – dějepisář

                  ministr vnitra – němčinář

                  ministr financí – elektrikář

                  ministryně obrany – bankovní úřednice

                  ministryně pro vědu – provozovatelka penzionu

                  ministr dopravy – novinář

                  ministr pro evropské záležitosti – hudební vědec

                  ministr práce – zemědělec, ministr zemědělství – leasingový specialista, marketing

Napsat komentář