Obrazem: nový malý hybrid Toyota Prius c

Z automobilky Toyota unikla brožura, ve které je možné najít obrázky nového malého hatchbacku, který se nápadně podobá nedávno představenému konceptu malého Prius c. V Japonsku se možná bude prodávat pod jménem Aqua.

Foto z brožury nápadně připomíná nedávno zachycené spy-foto Prius c
foto: carscoop

Studie konceptu Prius c se objevila na autosalonu v Detroitu po boku hybridního MPV Prius V/Prius + (americký/evropský název). Jak bude ale vypadat skutečná produkční verze malého hybridu Prius c dosud nebylo jasné.

Teď už s velkou pravděpodoobností je, a to díky brožuře, která náhodou unikla z Japonska. Finální výrobní verze má sice od původní studie poměrně daleko, ale přeci jen tam některé společné prvky najít lze. Zároveň částečně vychází z modelu Toyota Yaris.

Výrobní verze Toyota Prius c/Aqua se poprvé veřejně ukáže na autosalonu v Tokyu letos v prosinci. Očekává se, že bude vybavena 1,4l čtyřválcovým motorem (vs. 1,8l v případě klasické Priusu a Priusu +) a dosáhne spotřeby 2,5 l/100 km (podle velkorysých japonských norem).

Spalovací motor má max. výkon 75 koní, elektromotor přidává dalších pár desítek, max. kombinovaný výkon celého hybridního pohonu je 100 koní.

Cena Prius c v Japonsku by se měla pohybovat kolem 1,7 milionu jenů. Do prodeje má jít v Japonsku od ledna 2012. Hlavními rivaly auta budou modely jako Mazda2 13-Skyactive. O tom, že uvedení na trh se blíží ostatně svědčí i právě uniklá brožura.

Prius c bude nejmenším příslušníkem rodiny Prius. Jeho rozmery budou 3995 mm délka, 1695 šířka a 1445 mm výška. Rozvor auta bude 2550 mm. Severoamerický debut zažije Prius c v lednu 2012 na autosalonu v Detroitu. Do prodeje v USA pak půjde na jaře.

Napsat komentář