Nový závoďák Toyota pro Le Mans spaluje vodík

Pořadatel závodu 24 hodin Le Mans nedávno umožnil startovat i vozidlům s vodíkovým motorem vedle těch s palivovými články. A Toyota nelenila.

Akio Toyoda, prezident společnosti Toyota Motor Corporation, během slavného závodu v Le Mans odhalil prototyp závodního vozu GR H2 Racing Concept, tedy speciál poháněný vodíkovým spalovacím motorem. Není ale prvním takovým, který Toyota využívá.

Toyota závodí s vozem Corolla s vodíkovým motorem v sérii Super Taikyu od 3. kola sezóny 2021 a v prosinci 2022 se stejným vozem startovala v závodě Idemitsu 1500 Super Endurance 2022 na thajském okruhu Chang International Circuit.

Tímto způsobem zdokonaluje své technologie v náročném prostředí motoristického sportu a spolu s podobně smýšlejícími partnery z automobilového průmyslu. Podrobnosti o vozidlu, které by mělo startovat v budoucích závodech Le Mans, ale zatím závodní tým Toyota Gazoo Racing nechává v tajnosti. Zatím jen víme, že vodíkový spalovací motor tu bude navázaný na sofistikovanější hybridní systém.

zdroj: tisková zpráva

Napsat komentář