Toyota potvrdila nové modely Priusu

Jan Horčík - 30 Listopad 2008

Toyota - logo

Britský magazín Autocar dělá zase trochu jasno v budoucnosti značky Toyota Prius. Už déle probíhaly spekulace, že by Toyota mohla vytvořit nějakou novou "pod-značku" pro tyto své velmi oblíbené hybridní automobily. Ředitel britské pobočky automobilky, Miguel Fonseca, však tyto spekuace vyvrátil, stejně jako už dříve Irv Miller na Open Road blogu. Fonseca však zároveň potvrdil, že se objeví nové modely Priusu - minimálně prý hybridní MPV. Všechny nové typy vozů se samozřejmě pochlubí už třetí generací hybridního pohonu Hybrid Synergy Drive. Třetí generace samotné Toyoty Prius se objeví v lednu na autosalonu v Detroitu. Do prodeje půjde koncem roku 2009 a zmíněné další modely údajně mají být odhaleny teprve koncem roku 2010. Fonseca také odmítl, že by nová generace Priusu mohla obsahovat lithium-iontové baterie. Přesto by spotřeba mohla činit něco kolem 3,1 l/100 km. Více ohledně vztahu Toyoty k li-ion bateriím najdete v nedávném v článku "Toyota v plug-in hybridy věří".

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Tak by mne zajímalo, zda doposud dodávané modely PRIUS bude možné přestavět na MPV i v Česku - tedy nejméně vyměnit dosavadní baterie za LIION. Vzhledem k tomu, že Priusem už jezdím cca 4 roky a garance na baterky je 8 let, tak mne to eminentně zajímá. A to už nemluvím o fotovoltaické střeše nebo o plug-in zásuvce. První dotaz v profiservisu Toyoty se nesetkal s kladnou odpovědí. Ujme se toho někdo i v ČR nebo je třeba jet do USA?

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zdravím, právě se výměnou baterií a zvýšením dojezdnosti na el. pohon pro jednoho zákazníka zabývám a řeším. Jestli máte zájem ozvěte se.
S pozdravem
Ing. Martin Solař
tel.: 777 068 417
EVC Group
Nádražní 804
PSČ: 768 24 Hulín
IČO : 277 20 870
DIČ : CZ 277 20 870
www.evcgroup.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.