Superkondenzátory – byznys za 3 mld. dolarů v roce 2016

jsou v současné době stále veskrze neznámým pojmem. Přitom slibují zásadní proměnu v oblasti elektroniky a potažmo i . Podle analytické společnosti NanoMarkets se celosvětový obchod se superkondenzátory zvýší ze současných $400 mil. na $3,0 mld. v roce 2016.   

Pojďme se ale na problém podívat od lesa. Co je to vlastně ten „superkondenzátor“? Jde o elektrochemický kondenzátor o neobvykle vysoké energetické hustotě proti klasickým kondenzátorům. Je tedy schopen na krátký čas uchovat velké množství energie, rychle se vybíjet i dobíjet.

Hlavní pole využití superkodenzátorů dnes představují vozidla a . Tam se dnes, v roce 2010, zužitkuje kolem 60% všech superkondenzátorů. Do roku 2016 má ale toto číslo klesnout podle NanoMarkets až k 35%, protože se objeví řada nových možností využití superkapacitorů.

Nejrychleji údajně poroste využití v oblasti a v oblasti . Tam by superkondenzátory mohly posloužit v tzv. , tedy nové generace. Superkodenzátory spolu s novými, pokročilými budou sloužit k regulaci těchto sítí čím dál tím častěji využívajících .

Hlavními firmami, které se pohybují v oboru superkondenzátorů jsou CAP-XX, ESMA, Ioxus, LG, Maxwell, , Nesscap, Nippon Chemi-Con a . Kromě toho se objevuje řada slibných začínajících firem jako Advanced Capacitor, Axion, , EnerG2, FastCAP, Graphene Energy, Reticle a Y-Carbon.

2 Comments on “Superkondenzátory – byznys za 3 mld. dolarů v roce 2016”

Napsat komentář