Rolls Royce Ghost jako luxusní hybrid

Jan Horčík - 09 Listopad 2009

Britská značka patří od roku 2003 pod skupinu . Bavoři proto využívají co nejvíce společných prvků ze svých luxusních limuzín. Pro chystaný luxus na čtyřech kolech jménem Rolls Royce Ghost chystají také využití , který BMW představilo pro svůj ActiveHybrid 7.   
Rolls Royce Ghost
Ghost bude tedy nabízen i ve verzi mild hybrid. Hlavní pohonnou jednotkou bude 6,2 dvanáctiválec s výkonem 563 koní. Jako asistenci pak využije 20kW elektromotor vsazený do osmistupňové automatické převodovky. Kinetická energie vytvářená při brždění a přetáčení bude uložena v 0,6kWh lithium-iontové baterii umístěné v kufru.

Rolls Royce Ghost Rolls Royce Ghost Rolls Royce Ghost

Inženýři si od zlepšováku slibují až 15% snížení spotřeby proti standardnímu modelu. Elektromotor navíc v některých situacích nabídne lepší zrychlení a výkon, tedy lepší jízdní vlastnosti.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zrazu a prekvapivo by chcel robiť hybridy každý.
Kde to bolo doteraz? No v šuflíku.
Našťastie je úplne jedno, na čo budú jazdiť všetky autá tejto cenovej kategórie na svete.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Myslím, že to robia len pre prestíž. "Kúpte si luxusné auto šetrné k životnému prostrediu". A celebrity si to budú kupovať, budú mať luxus a zároveń budú "eco-friendly".


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-station