Baterie EVC

Rekordní prodeje nové Toyoty Prius brzdí baterie

Jan Horčík - 06 Srpen 2009

Navzdory všeobecnému propadu automobilového průmyslu se některým výrobcům, resp. modelům daří poměrně dobře. Například nová Toyota Prius zaznamenala v červenci jen v USA celkem 19 193 prodaných kusů. To znamená meziměsíční zvýšení o 47,5% a meziroční o 29,7%, navíc rekord od dubna 2008. Nový model Priusu je nejen v USA velmi populární. "Továrny pracují přesčas a naplno... Naneštěstí, baterie nestíhají vyrovnávat poptávku. Výroba baterií musí být navýšena aby se mohla zvýšit i naše výroba," řekl Takahiko Ijichi, provozní ředitel Toyoty.
Toyota Prius 2010
Panasonic EV Energy, společnost, která pro Toyotu NiMH baterie vyrábí, jich zvládne údajně zhruba 500 000 za rok - což by na první pohled mělo stačit, ale firma dodává baterie také pro automobilky Honda a General Motors. Plánováno je proto rozšíření výroby. Jen pro zajímavost, nová Honda Insight se v USA neprodává zvlášť dobře, za červenec to bylo 2295 kusů a k tomu 969 kousků Honda Civic Hybrid. Celkem se za červenec 2009 v USA prodalo 35 429 hybridních automobilů, což dělá 3,55% z celkového prodeje nových aut. Dosud největšímu podílu hybridů výrazně pomohlo také americké (CARS - "Car Allowance Rebate System").

Green Car Advisor via Autobloggreen
Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

A výrobu baterií brzdí nešťastně definované patentové právo. Pokud by výroba Litium-Titanátových baterií nebyla blokována nepřiměřenými patentovými nároky už bychom mohli jezdit na elektřinu. Dokonce by se vyplatila i akumulace elektřiny ze solárních elektráren.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Lithium-Titanat? Co to je? Pokud vim, tak Toyota je velmi zamerena na Ni-MH baterie na kterych jiz prosoudila miliardy s firmou Cobasys(Texaco-Chevron), sikovne nastavena patentova prava Toyote (Panasonicu) nedovoluji vyrobu vetsich jak 15 Ah clanku. Je to celkem znama kauza s rafinovanym brzdenim vyroby kvuli rope. Jinak zatim se zda, ze to brzy vyresi Lithiove baterie na ktere ropaaci nemaji zadne brzdne paky, ale vyrobne jsou levnejsi a funkcne spolehlivejsi stale ty starsi Ni-MH.


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.