Nissan Esflow – elektrický sporťák míří do Ženevy

Ivo Hradil - 11 Únor 2011

Automobilka , posílena úspěchy svého modelu Leaf, oznámila představení nového konceptu sportovního Esflow. Odhalení vozu proběhne na blížícím se příští měsíc.   
elektromobily Nissan Esflow

Dvoumístný Esflow dostal do vínku dvě obrovské výhody oproti jiným modelům. První výhodou bylo, že konstruktéři mohli při jeho výrobě využít technologie použité u úspěšného modelu .

Druhým pozitivem hrajícím do karet japonskému konceptu je, že byl od samého počátku vyvíjen jako plně elektrický automobil. Díky tomu měli konstruktéři naprosto volné ruce a mohli optimálně zvolit umístění hnacího ústrojí a , zcela ve prospěch manévrovatelnosti vozu a maximalizace výkonu.

elektromobily Nissan Esflow

elektromobily Nissan Esflow

Sportovní koncept používá k pohonu zadní nápravy dvou , které nezávisle na sobě ovládají levé a pravé kolo. To zajišťuje vynikající stabilitu, přesné ovládání automobilu a dosažení rychlosti 100 km/h za necelých pět vteřin.

Energie zásobující motory pochází ze stejných vrstvených baterií používaných v . Rozdílné je však jejich uložení, které je zvoleno podél obou náprav automobilu.

Hmotnost baterií je kompenzována lehkým hliníkovým podvozkem a kompozitní karoserií. Na jedno nabití by tak měl vůz být schopen ujet až 240 km.

Interiér vozu tvoří dvě sedadla čalouněná zlatou kůží a semišem, jenž jsou vytvarována přímo do zadní stěny vozu. Modrozlatý motiv dokresluje také palubní desku se čtyřmi multifunkčními LCD displeji.

Neotřelé barevné pojetí Esflow je podle slov Nissanu inspirováno barvou ledovců. Jak dalece se návrhářům podařilo přiblížit této představě můžete sami posoudit na fotografiích.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

jj tohle auticko je fakt pomba mno

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no stejne na tesla roadster se to porad nejak moc nechyta s tim dojezdem (tesla cca 300 az 500km v beznem provozu)


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.e-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil