Jízdní kolo s automatickou převodovkou

Jan Horčík - 09 Duben 2007

Kolo Trek Lime

Kolo je jedním z nejefektivnějších způsobů dopravy, zejména v současných městech. Jeho historie sahá až do 19. století, nicméně teprve ve 2. polovině století 20. se objevila přehazovačka, která jízdu na kole do značné míry usnadnila. Společnost Trek nyní představila městské kolo Trek Lime s automatickou přehazovačkou. O přehazování se stará elektronika, která je napájena skrze dynamo v přední vidlici. Pod sedlem najdete velký úložný prostor například pro váš přehrávač iPod. Kolo je k dispozici v několika barevných provedeních a cenách od 500 do 580 dolarů (asi 11 000 Kč). Tomu říkáme skutečně zelená doprava! Emise nula, ekologie sto.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

odpor dnešních dynam v nábojích kol průměrný jezdec ani nezaregistruje. je to přirozený vývoj, dřív neměli pořádné dynama nikde.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

To je zase ulet, kdyz se vezmu, jak mne brzdilo dynamo na svetla, to bych radsi prehazoval rucne, ale for je to hezkej.

Jo a link ma v sobe navic dvojku, takze nelinkuje :)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Dynamo na kole tě brzdilo hlavně proto, protože bylo vyrobeno nekvalitně. Cyklista "vyrobí" pro potřeby jízdy klidně nějakých 80 Wattů energie, kdyby to dynamo bylo dokonalý zdroj, tak na napájení 2,4 a 0,6 Wattové žárovky bude potřebovat 3Watty navíc - to nestojí za řeč. Koneckonců - o kolik ti stoupne v autě spotřeba, když rozsvítíš? A to tam používáš 80Wattovou halogenku. Na kole jsme "v jiné dimenzi", ale ten poměr je podobný.

Dynamo tě brzdilo, protože poválečná dynama byla typicky nenamazatelný drhnoucí šunt, u kterého navíc klesala efektivita výrazně s časem, jak se vevnitř pohyblivé části vyžvatlaly. Vzpomeň si, jak ta dynama "topila". I kvalitní dynamo má vliv, to nepochybně, ale s tím, na co vzpomínáš, se to srovnávat nedá.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a je to dobrej sport!!


Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationNabíječky elektromobilů CircontrolVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.