Izrael - nové centrum elektromobilismu?

Jan Horčík - 13 Leden 2008

Project Better Place logo

Už delší dobu se spekuluje o tom, že v se budou dít kolem elektromobilů velké věci. Začalo to nenápadně - Izrael, resp. tamní ministr financí, oznámil, že přemýšlí o upuštění od zdanění . Daň na nákup klasického benzinového automobilu je v současnosti v Izraeli 79%, na ekologické automobily () a podobně 30%. Oficiální představitelé Izraele se dušovali, že jejich stát se stane prvním, kde budou elektrická auta masově rozšířená. Společností, která se v tomto problému nanejvýš angažuje je (s plánovanými investicemi kolem 200 - 300 milionů dolarů).

elektromobil Renault

Zhruba v polovině listopadu minulého roku se pak objevily zkazky o tom, že francouzský by ve spolupráci právě s Project Better Place mohl v Izraeli postavit na elektromobily. Dohady se prakticky potvrdily nedávno, když izraelský ekonomický magazín Globe přinesl informaci, že , ředitel automobilky Renault, by se měl zúčastnit jakési oslavy společnosti Project Better Place. Na druhou stranu, nově se objevují také informace o spolupráci mezi Izraelem a , ovšem není jasné, zda jde o elektromobily.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?