EV20 - globální aliance na podporu elektromobility

Jan Horčík - 11 Říjen 2010

V nedávno začal "Klimatický týden". U příležitosti jeho otevření byla ohlášena nová skupina EV20. Jde o globální alianci firem a zástupců vlád, kteří si kladou za cíl rozvoj po celém světě. Má i jasný cíl: během dalších pěti let dostat na silnice o milion víc než kolik plánují automobilky.   

elektromobily - the Climate Group

Skupině EV20 předsedá monacký princ Albert II., známý podpůrce elektromobilů. Do skupiny pak patří takové firmy jako , spediční firma , výrobce elektrických dodávek , výrobce baterií , společnost a . Účastní se také zástupci vlád států Baskicka, , , Jižní Austrálie a Victorie.

Cílem spolupráce je rozvíjet činnost zejména v oblasti , dopravní usnadňující nástup a finančních řešení. Ayoul Grouvel, šéf oblasti elektrických aut v koncernu PSA Peugeot Citroen, komentoval činnost EV20 slovy "Do konce roku bude PSA první evropskou automobilkou, která nabídne plnou škálu elektromobilů nabízenou pod značkami a . Přidat se k iniciativě EV20 je pro nás logickým krokem, kdy firma staví na své reputaci vůdčího postavení v oblasti ."

reuters
Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebe-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrol