Chevy Volt půjde spojit s mobilem

Jan Horčík - 06 Leden 2010

Tzv. "smartphony" neboli chytré telefony si díky Apple iPhone získaly obrovksou popularitu. Všimli si toho i výrobci automobilů a ještě dříve například půjčovna aut ZipCar. Teď chystají General Motors promakanou mobilní aplikaci pro svůj Chevy Volt. Uživatelé budou moct sledovat stav svého auta, dobití baterie, ale budou zde i další funkce.  

General Motors - Chevy Volt - mobilní aplikace pro smartphony

Aplikace je vyvíjena pro moderní dotykové smartphony jako Motorola Droid, Blackberry Storm či iPhone, později také pro mobily s operačním systémem Google Android. Uživatelské rozhraní aplikace vypadá velmi podobně jako v samotném Chevroletu Volt. O vývoj celého projektu se stará laboratoř GM OnStar.

Komunikace mezi vaším mobilem a autem probíhá díky tomu, že všechna nová auta od General Motors mají zabudované mobilní připojení - pro vzdálené odemčení, pohotovostní služby nebo reportování stavu vozidla.

Výroba , elektrického auta s rozšířeným dojezdem (tzv. E-REV), by se měla rozeběhnout koncem letošního roku.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

"pro vzdálené odemšení" - ne ne ne, Chevy Volt je MŮJ milášek :)

Obrázek uživatele Jan Horčík

Tiskařského šotka jsme chytili a napravili! Díky :)

---

šéfredaktor Hybrid.cz


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobilVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-station