BMW představí elektromobil MegaCity v roce 2013

Jan Horčík - 23 Duben 2010

O tom jak nesmírně důležitým trhem se pro automobilky stala Čína svědčí i aktuálně probíhající autosalon v Pekingu. Bavorské BMW tam odhalilo plány na svůj první sériový elektromobil. Ten přijde na trh v roce 2013, půjde o model Megacity. elektromobil Mini EPodle BMW půjde o první masově vyráběný automobil, který bude ve své konstrukci z velké části spoléhat na uhlíková vlákna. Tím ušetří velkou část hmotnosti, zvýší se tedy dojezd a výkon. "Půjde o zbrusu nově navržené vozidlo, kterým chceme v roce 2013 nastavit novou laťku elektrické mobility," komentoval Norbert Reithofer, člen správní rady BMW AG.

Podobně jako v případě vozů Mini, jejichž šestisethlavou elektrickou letku nyní BMW intenzivně testuje, budou elektromobily Megacity nabízeny pod zvláštní značkou. Půjde o elektrické auto určené do městského provozu.

"Nový vůz radikálně promění automobilový průmysl jak jej známe. BMW je v současné době jediná společnost, která se chystá spustit objemnou sériovou výrobu automobilu obsahujícího materiál z uhlíkových vláken, vysvětlil Reithofer. Díky dobré pozici v Číně si může BMW dovolit úzce spolupracovat s čínskou i německou vládou na výzkumu elektrického pohonu.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?