Aptera - vesmírná tříkolka

Jan Horčík - 29 Září 2007

Aptera Motors

Koncept tříkolky Aptera byl představen již před mnoha měsíci. Překvapivou a potěšující zprávou je, že společnost Aptera Motors nyní začíná přijímat na vozítko Aptera objednávky.
Aptera
Aptera je postavena z lehkých kompozitních materiálů (váží 385 kg), navíc je maximálně aerodynamická. Podle Aptera Motors by se spotřeba tohoto dvoumístného elektrického diesel-hybridu měla pohybovat kolem 0,7 l/100 km se zrychlením z 0 na 100 km/h během 11 sekund a maximální rychlosti 155 km/h. Řidič má výhled 360 ° díky kamerám a klimatizace je napájena solární energií.

Aptera

Cena tříkolky Aptera je stanovena na částku o něco nižší než 30 000 dolarů s tím, že ve většina amerických států je Aptera klasifikována jako motocykl. Podle zástupců Aptera Motors se bude kromě hybridní diesel-elektrické verze prodávat také čistě elektrická s dojezdem kolem 200 kilometrů, největší zájem ale očekávají o hybridní verzi.

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

no to je užasny, ale jaky je interier?


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů CircontrolAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobile-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?