Nová Toyota Auris Hybrid jezdí za méně než Prius

Model Toyota Auris Hybrid prodělal další vylepšení, jejichž výsledkem je snížení hladiny emisí CO2 na 84 g/km. Ke snížení emisí CO2 napomohlo jiné vyladění vozu a použití nejrůznějších úprav aerodynamiky, jako jsou např. nové aerodynamické stabilizační lamely v oblasti zadního skla.

Hybridní vozy Toyota Auris Hybrid v nové verzi vynikají nízkými emisemi
foto: Toyota

Nová opatření ke snížení spotřeby modelu Toyota Auris Hybrid se odrazila ve zlepšení celkové hospodárnosti bez negativních dopadů na výkonové parametry vozu.

Nové úpravy opět dokládají zasazení Toyoty neustále snižovat spotřebu modelů vyráběných touto automobilkou; s novými modifikacemi jsme se mohli poprvé seznámit u modelu Auris Hybrid Touring Sports s průměrnými emisemi 85 g/km, jehož premiéra se uskutečnila letos v březnu v rámci autosalonu v Ženevě.

Evropští zákazníci přijali nový Auris velmi příznivě, neboť za první čtvrtletí 2013 zde poptávka po tomto modelu vzrostla o 27 %.

Nejnovějším strůjcem zmiňovaného růstu je varianta Auris Hybrid, jejíž meziroční prodeje se zvýšily o plných 69 %, což jen dokládá vysokou atraktivitu pro zákazníky a výhody spojené s nízkými náklady na provoz.

Nová nižší hladina emisí CO2 znovu dokazuje nejnižší provozní náklady modelu Auris Hybrid v této třídě. Dalšími výhodami jsou významné daňové pobídky v některých evropských zemích, výjimky ze zákazů vjezdu do vymezených městských zón nebo nižší náklady na servis a údržbu.

Nový Auris Hybrid s průměrnými emisemi 84 g/km od letošního června nahradí v síti prodejců Toyota stávající verzi 87 g/km.

tisková zpráva

Dva komentáře u “Nová Toyota Auris Hybrid jezdí za méně než Prius”

Napsat komentář