Nová rychlonabíjecí stanice v pražské Chuchli

Konec minulého týdne se akcemi kolem elektromobilů doslova hemžil a my nestíhali přinášet reportáže včas. O nové nabíjecí stanici, kterou otevřela společnost Elektromobil s.r.o. spolu s Asociací elektromobilového průmyslu, tak informujeme s malým zpožděním.  
foto: Elektromobil s.r.o

Přímo na parkovišti u závodiště v Praze – Velké Chuchli byla v pátek 10.6. otevřena nová rychlonabíjecí stanice. Ta je konstruována pro dobíjení dvou elektromobilů třífázově (2x) 400 V AC 32A s pěti-pinovou zásuvkou IEC 309, anebo po připojení redukce (6x) 1F 220V AC 16A.

Nedílnou součástí stanice je RFID čip, který si po vyplnění formuláře na stránce www.elektromobilsro.cz necháte zaslat poštou nebo si jej můžete vyzvednout přímo v recepci areálu závodiště.

Obsluha stanice je jednoduchá. Po připojení kabelu přiložíte k nabíječce čip a proud začne okamžitě doplňovat baterie vašeho elektrického dopravního prostředku. Není ovšem zdarma, jak tomu bylo doposud u veřejných stanic zvykem.

Bez koruny se obejdete pouze u prvních sedmi „tankování“ a cena těch dalších je tak trochu záhadou. Podle oficiálního vyjádření bude pokrývat pouze náklady na elektrickou energii, které vzniknou provozovateli areálu.

Napsat komentář