Noordung Angel Edition - luxusní elektrokolo ze Slovinska

redakce - 24 Leden 2017

Noordung Angel Edition je městským a příměstským elektrokolem, které po všech stránkách vyčnívá z davu svých konkurentů. Ručně vyrobený cruiser, zhotovený výhradně z těch nejlepších materiálů, prezentuje jeho slovinský výrobce jako oslavu dvou set let od vynalezení jízdního kola.Více o tomto pozoruhodném elektrokole, jehož celková hmotnost činí necelých osmnáct a půl kilogramu, najdete na internetových stránkách výrobce www.noordung.com.

Více o tomto pozoruhodném elektrokole, jehož celková hmotnost činí necelých osmnáct a půl kilogramu, najdete na internetových stránkách výrobce www.noordung.com.
foto: Noordung

Noordung je malá slovinská manufaktura, která se rozhodla dělat věci jinak a po svém. Na trh nepřichází s bůhvíjak širokou nabídkou, to právě naopak. Model Angel Edition, který si dnes blíže představíme, je dostupný v limitované edici patnácti kusů, každý za základní cenu blížící se 10 000 eur.

Za tento vpravdě nemalý obnos získáte nejen luxusní elektrokolo vyrobené z těch nejlepších možných materiálů, ale stanete se součástí velmi úzkého klubu přátel značky a současně jedním z jejích patnácti světových ambasadorů.

Noordung není jen exkluzivní hračkou pro snoby. Přináší také celou řadu zajímavých a nevšedních řešení. Jen se podívejte na rozšafně tvarovaný karbonový rám se sedlovou trubkou z leštěného hliníku, nebo na pevnou dvoukorunkovou vidlici svařenou z téhož materiálu.

Paprsková kola se širokými hladkými plášti, mechanické kotoučové brzdy i pohodlné kožené sedlo dávají jasně najevo, že v tomto případě nešlo pouze o design. Důraz se kladl také na pohodlí, jednoduchost a s ní související snadnou údržbu.

O pohyb vpřed se kromě jezdce samotného stará elektromotor Vivax Assist, který našel své místo uvnitř sedlové trubky rámu. Jeho výkon, který činí celých 200 W, je přenášen přímo na středovou osu klik. Baterie umístěná v karbonovém pouzdře na horní rámové trubce disponuje kapacitou čtyř set watthodin a kolu propůjčuje dojezd okolo třiceti kilometrů.

Baterii, v jejímž těle jsou vestavěny dva bluetooth reproduktory a čidlo hlídající kvalitu ovzduší, lze kdykoliv vyjmout a použít jako zdroj energie pro laptop, tablet či mobilní telefon. Chytrá zařízení pak slouží také pro komunikaci s elektrokolem samotným.

Článek dodala redakce odborného magazínu o elektrokolech Electric Bike Action.

Electric Bike Action

Zpět na HybridPřidat komentář
Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Těžiště je vysoko...

Obrázek uživatele PaRi

Jestli se dobře dívám, furt to má řetěz...

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (14000 km)

Retez je porad jeste nejspolehlivejsi (a nejlevnejsi) pro dane pouziti - ozubeny remen nema rad blato (kola i motorky s nim ale existuji) a kardan je zase pro kolo prilis tezky.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele honza.t

Ozubený řemen a nabojová převodovka by nebylo špatné technické řešení.
Ozubený řemen, až 10 krát větší životnost
https://www.youtube.com/watch?v=q_EUFPH4avY
https://www.youtube.com/watch?v=h9sSTCUQEcE
Jinak moc pěkné kolo se středovým pohonem .
https://www.youtube.com/watch?v=FPbLy3OcrC8

Obrázek uživatele Josef

Kardan lze využít třeba v podobě karbonové hřídele s titanovými převody. Ale chápu, že cena by pak byla jinde :D

No je fakt, ze do tehle ceny by se to asi schovalo :)

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Obrázek uživatele Josef

Jo, teď jsem dokoukl, že to má cenu nového auta.

Obrázek uživatele Radovan

Nejdříve jsem o tom vážně přemýšlel, ale pak jsme si za ty peníze koupili jetého Iona, druhý elektromobil do rodiny :-)

---

BEV Peugeot Ion nový 4/2014, dnes 96 tis. km, 5/2016 2.ojetý ženě, dnes 46 tis. km (60 celkem), ekolo Agogs SilverGo 10/2013, dům FVE 3,6kWp 9/2009, ohřev vody solár Vaillant 6/2010, vlastní studna 1999, dřevodům sendvič panel 2000, permakulturní zahrada 2017, zachytávání dešťovky 880L Keter 4/2020.

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

a hlavne to ma mechanicke brzdy co stoji 500kc a to na takovydle kolo proste nepatri... navic silene slabej motor


ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebNabíječky elektromobilů Circontrole-stationVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Autonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil