Nissan chystá vlastní plug-in hybridy do dvou let

auto Nissan Pathfinder Hybrid

Elektromobily ve větších objemech dnes vyrábějí prakticky jen Nissan, Tesla Motors a BMW. Rozjíždí se Daimler a Volkswagen. Ale kdo dnes nemá, nebo alespoň nechystá plug-in hybrid, ten je mimo hru. Nissan nechce zůstat mimo, a tak plánuje své hybridy do zásuvky na roky 2015/2016.

Jeden z mála nabízených hybridů značky Nissan – model Pathfinder
foto: Nissan

Na konci roku 2012 Nissan ohlásil, že do konce roku 2016 uvede na japonský trh 15 hybridů. Nic takového se zatím nekoná, ale různí vysocí manažeři Nissanu (snad vyjma samotného šéfa Carlose Ghosna) v rozhovorech naznačují, že Nissan nechce zůstat mimo trh hybridů, plug-in hybridů a dokonce ani aut na vodík.

Podle Andyho Palmera, šéfa globálního vývoje produktů Nissanu, by se první plug-in hybridy této značky mohly objevit na trhu koncem roku 2015 nebo začátkem 2016. Zároveň prohlásil, že Nissan chce udělat jasnou čáru mezi elektromobily a plug-in hybridy, nejspíš ve vztahu ke hmotnosti.

Plně elektrický pohon je podle něj vhodný pro auta do hmotnosti 1750 kg, zatímco plug-in hybridní pohon pro auta těžší. Lze tedy očekávat, že Nissan nabídne ve verzi hybridů do zásuvky například své crossovery, , větší sedany a luxusní vozy značky Infiniti.

Palmer dále dodal, že plug-in hybridní pohonný systém by mohl využívat 80kW elektromotor z Nissanu Leaf, což by nové řešení výrazně zlevnilo. Nissan přitom už dnes má k dispozici dva typy hybridních pohonů, a to plně hybridní (nabízí jej například v modelu Pathfinder Hybrid) a mild-hybridní (Nissan Altima Hybrid).

Napsat komentář