Nový Nissan Pulsar se představuje

Nissan Pulsar je zcela nový model japonské automobilky Nissan. Jde o konkurenci pro Ford Focus a Volkswagen Golf, tedy nejprodávanější vozy ve své kategorii. V České republice bude k dispozici od září.

Nový Nissan Pulsar se představuje světu
foto: Nissan

TISKOVÁ ZPRÁVA

  • Zbrusu nový pětidveřový hatchback Pulsar přináší invenci a dynamiku ve zcela novém a vzrušujícím provedení
  • Přichází vybaven oceňovanými technologiemi, včetně systému AVM – panoramatický kamerový systém, a nejlepšími systémy pro zajištění bezpečnosti a pohodlí ve svém segmentu.
  • Řada přeplňovaných motorů nabízí vysoký výkon i úsporný provoz.
  • Model odvážně rozvíjí oceňované designové prvky vozů Nissan.
  • Pulsar byl navržen a zkonstruován pro Evropu a vyrábět se bude v závodě společnosti Nissan v Barceloně.
  • Prodávat se začne na podzim 2014.

Díky nadšení společnosti Nissan pro inovace a technologie prošel v průběhu uplynulých sedmi let sektor rodinných vozů proměnou. S využitím stejných designových přístupů a originálních nápadů, které v minulosti daly vzniknout modelům Qashqai, X-Trail či NOTE, rozšiřuje nyní společnost Nissan rodinu svých modelů o nový model, kterým je rodinný hatchback Nissan Pulsar.

Model Pulsar v sobě spojuje výrazný design, technické inovace a prostornost interiéru. Segment C tak obohacuje o všechny důvěrně známé kvality značky Nissan v novém stylovém provedení.

Uvedením modelu Pulsar dává společnost Nissan jasně najevo svůj záměr zpřístupňovat důmyslná řešení a technické inovace širokému okruhu zákazníků.

Vyspělé technologie

Jak jsou řidiči u vozů značky Nissan již zvyklí, nový Pulsar je nabitý mnoha užitečnými a praktickými technologiemi, které zajistí pohodlnou a sebejistou jízdu.

Společnost Nissan je proslulá uváděním technologií, které jsou v daném segmentu novinkou. Svou pověst inovátora navíc Nissan umocňuje implementací celé řady prvků, které jsou u konkurence zpravidla vyhrazeny jen prémiovým a luxusním modelům.

Integrální součástí modelu Pulsar je i vyspělý bezpečnostní systém Nissan Safety Shield – ucelený soubor systémů a technologií, který řidiči poskytuje komplexní „záchrannou síť“.

Díky tomuto vyspělému souboru užitečných a velmi pokrokových technologií mohou řidiči naplno využít potenciál modelu Pulsar a řídit vůz s naprostou jistotou. K systémům implementovaným v novém modelu Pulsar patří nouzové brzdění s detekcí překážky vpředu, rozpoznávání pohybujících se objektů, upozornění na vybočení z jízdního pruhu a sledování mrtvého úhlu.

Díky vytrvalému snaze společnosti Nissan zavádět do segmentů nové technologie je model Pulsar jediným vozem ve svém segmentu, který nabízí rozpoznávání pohybujících se objektů, upozornění na vybočení z jízdního pruhu a sledování mrtvého úhlu ve standardní výbavě minimálně jedné z verzí.

Nový Nissan Pulsar se představuje světu

foto: Nissan

Nissan Pulsar nabízí také systém NissanConnect druhé generace, který obsahuje širokou škálu inovativních funkcí, jako je plná integrace chytrého telefonu, funkce Google® Send-to-Car a přístup k celé řadě praktických a informativních aplikací.

Další pokrokovou technologií implementovanou v novém Pulsaru jsou světlomety s technologií LED. Působivé světlomety , které do nabídky modelů značky Nissan pronikly již s modely Qashqai a X-Trail, vyzařují pronikavé bílé světlo, a navíc v porovnání s klasickými žárovkami spotřebují jen polovinu energie.

Účinné a výkonné motory

V souladu s inovativním přístupem společnosti Nissan a jejím záměrem snížit majitelům vozů provozní náklady jsou všechny motory pro model Pulsar vybaveny turbodmychadlem a představují ideální kombinaci výkonu a účinnosti.

Zážehový motor 1,2 DIG-T se svým výkonem 115 k se doslova překonává, zatímco vznětový motor 1,5 dCi nabízí výkon 110 k a točivý moment 260 Nm. Počátkem roku 2015 se nabídka rozšíří o ještě výkonnější přeplňovaný zážehový motor o objemu 1,6 litru a výkonu 190 k.

Motory určené pro model Pulsar pokračují v úspěšném tažení společnosti Nissan za menšími rozměry a poskytují vysoký výkon při nízkých emisích. Vykazují emise CO2 pod 95 g/km. Nový Pulsar bude k dispozici i ve verzi s vyspělou automatickou převodovkou XTronic.

Byla navržena tak, aby řidičům nabídla to nejlepší v každém režimu – zajišťuje zcela plynulý přenos výkonu při nízkých otáčkách motoru a živé, bezprostřední řazení při vyšších zátěžích.

Nové standardy prostornosti

Díky nejdelšímu rozvoru ve své třídě (2 700 mm) a důmyslné konstrukci poskytuje nový Pulsar ve srovnání s konkurenčními vozy ve svém segmentu o poznání více prostoru pro nohy a ramena v zadní části vozidla. Nový Pulsar nabízí také více prostoru pro kolena (692 mm) než mnoho jeho konkurentů ze segmentu D.

Přesto si však zachovává kompaktní charakter (je dlouhý 4 385 mm), takže s ním lze snadno zaparkovat v těsných městských prostorách.

Elegantní a sportovní

Díky charakteristickému motivu ve tvaru „V“, který značka Nissan používá na mřížce chladiče, a výrazným a mohutným křivkám je model jednoznačně rozpoznatelný na první pohled. Nissan Pulsar byl navržen a zkonstruován pro Evropu a bude se vyrábět v závodu společnosti Nissan v Barceloně.

Vůz sdílí tytéž geny, které na silnici dodávají nepřehlédnutelnost a respekt modelům Qashqai a X-Trail. Kombinuje výrazné linie s dokonalými detaily, což mu dodává atletické a elegantní vzezření. Stejně jako jeho kolegové ze stáje crossoverů se může pochlubit mohutným objemem kol, zakřivenými bočními liniemi a plynulým profilem.

Sebejistotu a prvotřídní provedení vykazuje model Pulsar i v interiéru, kde kombinuje vysoce kvalitní materiály a jasný designový jazyk s nadstandardní úrovní výbavy.

tisková zpráva

Napsat komentář