Nissan chystá hybridní verzi následníka 370Z

Nissan vyvíjí hybridní verzi sporťáku 370Z je zpráva z května 2010. Od té doby uplynulo téměř pět let a mezitím se nic nestalo. Nyní se však stejné spekulace objevují znovu.

Bude se nový Nissan 370Z prodávat také jako hybrid
foto: Nissan

Jeden z nejznámějších japonských automobilových magazínů, Best Car, cituje insidera z automobilky Nissan, který říká, že inženýři pro novou generaci Zka skutečně uvažují o hybridním pohonu. Slovo „uvažují“ je zde klíčové.

Protože zatímco Nissan uvažuje, konkurence už dávno taková auta prodává. Top Gear aktuálně prohlásil BMW i8 autem roku a hybridní supersporty jako McLaren P1 nebo fasnicují fanoušky po celém světě.

Současná generace malého sportovního vozu Nissan 370Z pomalu, ale jistě zastarává a s fanoušci očekávají jeho nástupce. Podle všeho bude nové auto dostupné s více než jednou motorizací a hybridní pohon by byl bezesporu zajímavou (a poptávanou) možností.

Nissan je světovým lídrem v oblasti elektromobilů. Jeho Nissan Leaf je nejprodávanějším elektromobilem na světě. Hybridy ani plug-in hybridy ale rozhodně jeho silnou stránkou nejsou. Nástupce 370Z by konečně mohl ukázat, že ani do tohoto ringu se Nissan nebojí vkročit.

One Comment on “Nissan chystá hybridní verzi následníka 370Z”

Napsat komentář