Německý tým staví závodní dron podobný Formuli 1. Podívejte se, co umí!

Závody dronů jsou už dnes běžná věc. Drone Champions League nyní pracuje na létajícím závodním dronu, ve kterém bude moct sedět pilot.

Velký létající závodní dron DCL zatím nemá jméno. Říkají mu prostě „Big Drone“.
foto: DCL

Je to pár týdnů, co jsme informovali o projektu závodních létajících dronů Airspeeder z Austrálie. Podobné nadšence ale naštěstí máme i v Evropě.

Závodní liga Drone Champions League (DCL) už nějakou dobu v oblasti závodních dronů úspěšně působí. Dokonce vydala i stejnojmennou videohru, díky které se letci mohou do ligy kvalifikovat.

DCL Big Drone

DCL Big Drone
foto: DCL

Kromě toho ale už nějakou dobu pracují šéf DCL Herbert Weirather a jeho tým na tom, aby uskutečnili svůj dávný sen: létající závodní dron ve „skutečné“ velikosti, do kterého se vejde pilot.

Prozatím mají hotový prototyp, který testují vzdáleně a na místě pilota sedí figurína. S dronem lze provádět skvělé akrobatické kousky, jak je vidět na videu.

vlastní

6 Comments on “Německý tým staví závodní dron podobný Formuli 1. Podívejte se, co umí!”

  1. Když to vidím, jako první se mi vybaví snímek Pátý element s Brucem Willisem a Gary Oldmanem 😀 Možná to ještě chvíli potrvá, ale věřím, že nás v tomto směru čekají obrovské možnosti a progres. Skutečná létající osobní „auta“, s naprosto nenáročným pohonem. Snad se toho dožiju, aniž bych musel být Bruce nebo Harry Potter 😀 A třeba si takový let dronem brzy koupíme jako zážitek, namísto vyhlídkového letu letadlem, který jsem kupoval do teď: https://www.impresio.eu/zazitek/vyhlidkovy-let-brno Z letadel na začátku byli všichni v šoku, tohle by mohl vlastně být docela přirozený další krok. 😉

Napsat komentář