Nejlepší elektrické supersporty na Monaco Eco Luxury Tour

Monacké knížectví není známo jen jako daňový ráj nebo svými honosnými kasiny, ale také jako místo, kde denně uvidíte na ulicí ty nejluxusnější supersportovní automobily. V poslední době se ale Monacké knížectví stává místem, kde můžete také potkat nejnovější elektrické sportovní automobily.

Mercedes SLS AMG
foto: AMG

Rostoucí prestiž Monaka na poli elektromobility dokazují dvě události – nedávno otevřena prodejna automobilky Tesla a prestižní setkání nejluxusnějších elektromobilů v rámci Monaco Eco Luxury Tour (MELT).

Setkání nejlepších ekologických automobilů začíná pár metrů u moře a pokračuje až ke Knížecímu paláci monackého knížete Alberta II. Monacký kníže není znám jen jako sportovní nadšenec, ale také jako ekologický filantrop.

Na výstavě MELT kníže Albert II usedá jen za ty nejlepší stroje. Minulý rok to byl například Nissan Leaf Nismo RC, letos naopak ultimativní elektrický supersport Mercedes SLS AMG od ladičské firmy AMG. Stuttgartského krasavce s perleťovým modrým lakem pohaní čtveřice elektromotorů s celkovým výkonem 552 kW (750 koní).

 PPNMC NOAO
Francouzský elektrický sporťák PPNMC NOAO
foto: Pole Performance Nevers Magny-Cours

Mezi vystavenými elektromobily se vyjímal i francouzský závodní hybridní speciál PPNMC NOAO od firmy Pole Performance Nevers Magny-Cours. Ano víme, poněkud „šílené“ jméno jak pro auto, tak pro firmu. První část jména představuje zkratku firmy a druhá „NOAO“ se prý vyslovuje jako „KnowHow“, tedy „vědět jak“.

Pouze 980 kilogramů vážicí PPNMC NOAO pohání dvojice elektrických motorů o celkovém výkonu 170 kW (227 koní). Na palubě je také „extender“ v podobě tříválcového motoru (1000 cm3) od Toyoty, který dobijí li-ion baterie.

Třetím autem stojícím za zmínku je elektrické sportovní kupé Exagon Furtiv e-GT od francouzské firmy Exagon Motors. Podle předběžných informací Furtiv e-GT bude vážným konkurentem především pro Model S od americké automobilky Tesla.

Furtive
Furtiv e-GT
foto: Exagon Motors

Furtiv e-GT není jen o 450 kilogramů lehčí než Model S, dosahuje také lepších jízdních výkonů. Dva elektrické motory s celkovým výkonem 300 kW dokáží s automobilem uhánět rychlostí až 250 km/h (elektronicky omezeno) a urychlit ho na 100 km/h za pouhé 3,5 sekundy. Podle údajů firmy Exagon Motors baterie o kapacitě 53 kWh umožňuje teoretický dojezd až 360 kilometrů.

Plugincars

Napsat komentář