nCycle – skládací elektrické kolo budoucnosti

Designér Myftiu Marin, který se zaměřuje na architekturu, produktový design a interiéry, si odskočil do světa osobní dopravy. Navrhnul elektrokolo nCycle, které vyniká jak svým designem, tak především možností ho jednoduše složit. Do klasické skládačky má přitom zatraceně daleko.

Elektrokolo nCycle e-bike bychom si někdy chtěli vyzkoušet v reálu. Myslíte, že se dostane do výroby?
foto: Myftiu Marin

Myftiu Marin, osobitý designér všeho možného, do návrhu svého elektrokola nCycle vložil spoustu zajímavých nápadů. Tak třeba rukověti řidítek a řidítka samotná jsou navržena zároveň jako zámek – nLock. Navíc je lze snadno pozicovat.

nCycle - koncept elektrokola (2013) nCycle - koncept elektrokola (2013) nCycle - koncept elektrokola (2013)

Pro převážení nezbytného vybavení, třeba notebooku , slouží speciální kapsa nPocket.

Zdaleka nejzajímavější je ale funkce nFold, která umožňuje složit elektrické kolo budoucnosti do skladné hromádky.

O pohon jízdního kola se stará nPower. Elektromotor je umístěný v zadním náboji, dvě baterie jsou umístěné pod sedlem a v přední části rámu. První jmenovaná je vyjímatelná, druhá už nikoliv.

V řidítkách jsou navíc umístěna dvě šetrná LED světla a… Bluetooth reproduktory. Takový zvonek pro 21. století.

5 Comments on “nCycle – skládací elektrické kolo budoucnosti”

  1. Tak nevím, co se týče
    Tak nevím, co se týče skládaček, jsou tu krásné Bromptony (amglickalegenda.cz), úžasné Stridy (strida-bike.cz), u elektrokol jsou nádherný !!! celoodpružený !!! skládačky 4freetime (4freetime.cz), standardně kvalitní ekola (ekolo.cz). Všechny tyhle kola/elektrokola mi připadaj praktičtější než tento stroj. A zřejmě budou i výrazně levnější „-)

  2. No neviem. Má to síce
    No neviem. Má to síce uletený dizajn, ale nepripadá mi veľmi praktické. Zatiaľ najlepšiu skladačku čo som videl je od fy. „Brompton“. Napriek pomerne malým kolesám (20″) sa na nej jazdí veľmi pohodlne (má slušný „rázvor“). A zatiaľ som nevidel tak kompaktne zložený bicykel. A zloženie/rozloženie sa dá po krátkom zácviku zvládnuť pod 10 sec. Napriek mojim počiatočným obavám bola jazda na tom mimoriadne pohodlná – dokonca je tak primitívne (ale veľmi vtipne) odpružený.

Napsat komentář