Národní kampaň Hledáme řidiče třídy A ukončena

V sobotu 26. dubna proběhlo v Mladé Boleslavi vyvrcholení kampaně „Hledáme řidiče třídy A“. Na trať délky téměř 130 kilometrů vyrazilo přes padesát vozů tvořených úspěšnými účastníky doprovodné soutěže kampaně, která probíhala na stránkách www.uspornajizda.cz, a také pozvanými zástupci partnerů kampaně. Závodu se tak mj. zúčastnily i dva vozy Škoda Fabia nové řady GreenLine reprezentující společnost Škoda Auto, jednoho z hlavních partnerů celé kampaně. Soutěžící byli hodnoceni ve dvou kritériích, a to dle dosažené spotřeby paliva na trati oproti tzv. kombinované spotřebě deklarované u vozu výrobcem a emisí oxidu uhličitého v přepočtu na ujetý kilometr (stanoveny z naměřené spotřeby výpočtem). První místo v oblasti spotřeby obsadil Tomáš Matějka s vozem Opel Astra 1,7 TD, který trasu zajel se spotřebou 3,2 l nafty na 100 km. V druhé kategorii dosáhl nejlepšího výsledku nový model Škoda Fabia Combi 1,4 GreenLine pilotovaný matadorem úsporné jízdy Michalem Šimůnkem. Vůz dosáhl absolutně nejnižší spotřeby paliva, a to ve výši pouhých 2,4 litru nafty na 100 km, což současně znamenalo suverénně nejnižší produkci emisí CO2 ve výši 64 g/km. Vícei nformací na webu uspornajizda.cz.

tisková zpráva

2 Comments on “Národní kampaň Hledáme řidiče třídy A ukončena”

  1. Je nutno připomenout, že
    Je nutno připomenout, že takto vypočtené emise jsou počítány jen z “ nádrže na kola“. Ropa se musí ještě vytěžit, dopravit, rafinovat, sem tam něco praskne na moři atd. Toto tam započteno není.
    Elektřina vyrobená ze Slunce je obnovitelná , skoro zadarmo a s minimálními emisemi. ( energie potřebná na výrobu FV panelů se vrátí za 3 roky, dalších 20 let již pracuje bez emisí a zadarmo). předseda o.s.e.

Napsat komentář