Nadupané Audi A6 e-tron se představí už letos

Audi masivně elektrifikuje. Další na řadě je Audi A6. Nová generace tohoto oblíbeného sedanu střední třídy, která se bude jmenovat Audi A6 E-Tron, bude postavena na stejné platformě jako elektrický Porsche Macan.

Audi poprvé představila koncept Audi A6 E-Tron v roce 2021. Očekává se, že produkční verze bude čtyřdveřový sportback sedan, který bude o něco širší, ale proporčně podobný současnému A6. Velký důraz byl kladen na aerodynamiku, což se projevilo nízkým součinitelem odporu vzduchu cd=0,22, podobně jako u modelů Tesla. Toho bylo dosaženo pomocí aerodynamických prvků, jako jsou výrazné vzduchové závěsy a zadní spoiler.

Design A6 E-Tron bude následovat styl předchozích elektrických modelů Audi, s konzervativním vzhledem připomínajícím jejich spalovací verze. Špionážní fotografie ukazují rozdělené světlomety a mřížku chladiče podobnou té na modelu Audi Q6 E-Tron. Koncept také zahrnoval složité LED projekce, i když není jasné, kolik z toho se dostane do produkčního vozu.

Elektromobil Audi A6 E-Tron bude postaven na nové platformě Premium Performance Electric (PPE) vyvinuté společně s Porsche. Základní verze by měla mít dvojitý motor a pohon všech kol, s výkonem až 469 koní (351 kW) a točivým momentem 800 Nm. Očekává se také výkonnější verze S6 E-Tron a RS6 E-Tron. Dojezd by měl být přes 700 km podle standardu WLTP, což by mělo znamenat přes 480 km podle testů EPA.

Nabíjení bude díky 800V elektrickému systému rychlejší. Model Q6 E-Tron, který využívá stejnou platformu, se může nabíjet z 10% na 80% za 21 minut při použití 270 kW nabíječky. Podobné časy nabíjení se očekávají i u A6 E-Tron.

Audi také plánuje verzi A6 E-Tron Avant, tedy kombi, které bude mít podobný design jako sedan, ale s rozšířeným zadním prostorem. Byly zaznamenány testovací verze tohoto modelu a očekává se, že nabídne i výkonnější verzi s více než 600 koňmi (447 kW).

Cena A6 E-Tron zatím nebyla oznámena, ale očekává se, že bude vyšší než u současného spalovacího A6, které začíná na 53 900 EUR. Podle odhadů by mohla být cena konkurenceschopná s Tesla Model S, která začíná na 72 990 USD (zhruba 66 000 EUR). Odhalení A6 E-Tron se očekává na konci jara nebo v létě 2024, s dodávkami plánovanými na konec roku 2024 nebo začátek roku 2025.

zdroj: InsideEVs

5 Comments on “Nadupané Audi A6 e-tron se představí už letos”

 1. na cene 53995 zacina ID7, takze s 800V architekturou bude vesmes brutalne uzirat prave A6 e-tron jakoze levnemu ID7 prodeje i s cenovkou okolo 66 tisic eur, je to krasna ukazka toho jak se mainstreamove VW posunulo necovkou do nekonkurenceschopnych vod a naopak premiovejsi Audi se postupne posouva cenovkou niz

   1. no tak nejak silne pochybuju ze by A6 e-tron zacinala 100 tisic nad Q6 e-tron se kterou zdili platformu a ktera zacina v zakladni velice slusne vybave na 1850000, kdys Q6 e-tron je model postaveny nad A6 e-tron

    A6 e-tron bude o neco levnejsi nez prave Q6 e-tron

    ale predikce mas zajimave, ctes je z krystalove koule nebo z kavove sedliny?

Napsat komentář