Mobilní aplikace Lítačka přináší nové funkce

redakce - 21 Prosinec 2018

Aplikace PID Lítačka umožňuje pohodlně cestovat po Praze a Středočeském kraji. Nedávno byla aktualizována a přináší řadu úprav a praktických vylepšení.Mobilní aplikaci PID Lítačka si cestující mohou stáhnou zdarma na App Store a Google Play.

Mobilní aplikaci PID Lítačka si cestující mohou stáhnou zdarma na App Store a Google Play.
foto: PID Lítačka

Aplikace PID Lítačka, která byla v ostré verzi spuštěna 1. září tohoto roku, je součástí stejnojmenného regionálního dopravního systému, který od konce srpna letošního roku integroval a digitalizoval odbavování v Praze a Středočeském kraji.

Nově je v aplikaci cestujícím přidána možnost aktivovat zakoupenou jízdenku v určitý čas, a to až 24 hodin předem, či nastavení upozornění blížícího se konce platnosti jízdenky, nebo zobrazení parkovacích zón na mapě hlavního města a možnost zaplacení za parkování.

„Cílem mobilní aplikace PID Lítačka je zjednodušit a zefektivnit cestování v Praze a Středočeském kraji. Chceme, aby cestující měli co největší výběr nosičů, na které si mohou časové kupóny nahrávat. V příštím roce bude nově možné si kupovat prostřednictvím aplikace PID Lítačka i dlouhodobé časové kupóny a prokazovat se aplikací při odbavení,“ uvedl k mobilní aplikaci PID Lítačka primátor hlavního města Prahy Zdeněk Hřib.

Aplikaci PID Lítačka si stáhlo více než 200 000 uživatelů a pravidelně ji využívá přes 75 000 uživatelů pro cesty po hlavním městě a Středočeském kraji.

Obrovským přínosem této dopravní aplikace je vyhledání spojení a okamžitý nákup nejlevnějšího jízdného odpovídajícího zvolené cestě, nákup až 10 lístků najednou s možností jejich aktivace dle potřeby, či přeposílání jízdenek třetím osobám. Mobilní aplikace poprvé nabídla Středočechům možnost zakoupit si elektronické jízdné prostřednictvím mobilní aplikace.

Nová aktualizace aplikace zohledňuje připomínky a náměty cestujících, které provozovateli aplikace průběžně zasílali. Nově tak nabízí možnost zobrazit přesnou polohu všech vstupů do stanic metra na mapě zastávek včetně bezbariérových vstupů, doporučování již zakoupené jízdenky k vyhledanému spojení, pokud uživatel již takovou má, doporučování posledních příjemců pro přenos či možnost vyhledávání dopravního plánu. Mimoto došlo k úpravě chování funkce „Moje poloha“, kdy je nyní možné přesněji určit polohu nejbližší zastávky, či k sjednocení příměstských jízdenek pro kategorii „Dítě“ a „Senior“ do společné kategorie „Zvýhodněná“.

„Velká část změn provedených v aplikaci PID Lítačka vzešla přímo ze strany jejích uživatelů. Myslím, že to je velice dobrý příklad zpětné vazby mezi uživateli a provozovatelem mobilní aplikace. Naším cílem je, aby do budoucna všechny funkcionality e-shopu pid.litacka.cz byly začleněny i do mobilní aplikace PID Lítačka a naše aplikace se tak stala plnohodnotným identifikátorem,“ dodal k aktualizaci aplikace PID Lítačka Michal Fišer, generální ředitel městské společnosti Operátor ICT, a. s., která má vývoj a správu aplikace na starosti.

tisková zpráva
Zpět na HybridPřidat komentář
Obrázek uživatele 13G

trochu OT:
Mam v planu si jit pro novou RZ na EL hned v dubnu, ale nevite nekdo jak to bude s dalnicni znamkou 2019? Moc se mi nechce kupovat zase rocni... ulevy na platby za dalnice budou uz 2019 nebo az 2020 ci pozdeji?

---

13G

200tkm VW eGolf 2014
tested 2tkm bmw i3 REX 2017

Už tomu nevěřím. Na 2018 jsem poprvé nekupoval roční, že budu jezdit s EV bez ní a nakonec jsem kupoval několikrát 10-ti denní a měsíční, že mi to stálo stejně. Rok 2019 vidím podobně...
Zatím se o úlevě pouze mluví. A kdoví jak to bude s RZ..., v dubnu možná vypíšeme a podáme žádost a budeme čekat nejistou dobu na dodání (vyrobení). A až bude platit úleva na dálnice, tak RZ na autě dlouho nevydrží, bude o ni zájem...

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

šrouby a oboustranná lepicí páska to řeší. Nikdo to nepozorovaně nesundá.

Kdyz jsem to pred casem zkousel hledat (ze stejneho duvodu), nasel jsem poznamku, ze pri zmene RZ dalnicni namka zustava.
A krom toho, za 20 let, co ridim, ji nikdy nikdo zblizka nezkoumal, maximalne dalekohled u silnice, kde se divaji, jestli tam je.

EDIT: rychly google, treba tady:

2.14 Při změně registrační značky motorového vozidla není výměna nutná, jelikož kupón zůstává nadále v platnosti.

---

Každý ignorovaný tro(t)l se počítá. Některý i víckrát...

Snímají a vyhodnocují je i kamery na branách...

Obrázek uživatele M.Krupka

Ještě to mají trochu nevychytané.

Zapomenuté heslo
Zapomněli jste heslo? Zde si ho můžete obnovit.
×
Heslo nebylo vytvořeno. (16)

Jak nebylo vytvořeno??? Proč nebylo vytvořeno???
Na nový aktivační email čekám a čekám a čekám...... a stále čekám.... Třeba se jednou dočkám.

A TOP NA TOM JE TAHLE:

Škodův palác - aktuální fronta

Slušná práce :-)

Když jsem si pořizoval aplikaci a kartu Newmotion, nepotřeboval jsem žádnou informaci o aktuální frontě. SORRY! Já nikam frontu stát nepůjdu milá Lítačko.

Zrovna bojuji s NewMotion :-D
V seznamu států při vytváření platební registrace jaksi schází ČR... Takže jsem tam zatím plácnul Germany.
Nikde na webu ani FAQ toto ani vzdáleně neřeší a jediný help je odkaz na FAQ.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Obrázek uživatele M.Krupka

Nikdo není dokonalý. Přišla mi z Německa v obálce. Nějak jsem tam tehdy dopsal Czech Republic :-) asi k městu.
Frontu jsem na ní rozhodně nestál.

Ne ne... čipy mám už dávno dva, pro jistotu.
Ale registrace čipů je bez ČR (v sekci vytváření platebního způsobu), takže se bojím jestli nebudou chtít pak posílat něco poštou a já to nedostanu.

A neodpustím si - to tam nemůžou mít jako platební možnost kreditku ?

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Kartou lze nabíjet i bez registrace... Jakmile ji registrujete, budou se Vám snažit každý měsíc strhnout částku z uvedeného účtu. Bohužel v Česku to né včechny banky umožňují... Takže Vám pak pošlou mailem výzvu, že jim dlužíte a třeba to uhradit. Běžný poplatek je 200,- Kč, u AIRbanky je to za 25,-Kč (Zkusmo jsem nabil za 0,90 Euro).
Ohledně registrace - v oddíle "Jméno a adresa" je možnost v rozbalovacím menu vybrat "Česká republika".
Možnost platební karty není - mají pouze jedinou možnost platby, že si to sami strhávají z účtu.

Jakou kartou?
Pokud myslíte čip, tak ten kdyby fungoval bez registrace tak neví komu mají strhávat... pokud myslíte kreditní kartu, tak jsme se myslím shodli na tom že to NewMotion neumí a chtějí pouze strhávat z účtu.
Tedy tak docela nechápu, omlouvám se.

A ten poplatek je jen když to banka neumožňuje a oni pošlou výzvu nebo naopak když to funguje a oni si tak ověří funkčnost ?

Ano, v oddíle nastavení účtu je ČR, ale v nastavení platebních informací k jednotlivým čipům už ne.
Jsou tam pouze tyto možnosti:
Select a country
The Netherlands
Norway
Belgium
Austria
Bulgaria
Cyprus
France
Germany
Greece
Iceland
Italy
Luxembourg
Malta
Monaco
Poland
Portugal
Romania
San Marino
Spain
Switzerland
United Kingdom

A zjevně nemají zájem o interaktivní support protože kromě odkazů na kratičký FAQ nikde nevidím ani e-mail... jediné co mám je mail z kterého mi přišlo potvrzení o registraci.

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Myslel jsem kartu NewMotion. Předpokládám že klíčenka čip funguje úplně stejně...
Karta je po doručení ihned funkční i bez registrace. Po zaregistrování pak přijde vše najednou. Zřejmě by kartu po nějaké době zablokovali, kdyby nebyla registrována. Nicméně byly karty, které fungovali asi rok zdarma...
Ohledně účtu jsem s nimi komunikoval mailem a sdělil jsem jim, aby mi posílali fakturu. Poplatek za platbu do zahraničí je vždy při klasickém účtu. Je potřeba se informovat v konkrétní bance (já kontaktoval ČS, RB a Air), ...nebo pak účet v cizině.
Select a country - mám nevyplněné. Dělal jsem to ale min před rokem a teď mají dost pozměněné stránky, tak nevím zda to není povinná položka. Když ale koukám na platební údaje, tak tam je automaticky CZ na začátku účtu.

Aha, no mě nejde o "krkolomné" zdarma.
Mám zájem o jistotu.

Jestli je to s těmi platbami že oni strhnou a já nesu náklady tak to je potěš koště... :(

Jde mi hlavně o to nezakufrovat v Německu. Tak jsem zaregistroval NewMotion a podle PlugShare jsem zjistil že PlugSurfing asi také nebude od věci, umožňuje více druhů platby (včetně kreditky), má i placení přes appku ale asi jen s registrací a ne jako Polyfazer.

Každopádně teď se asi musím postarat aby mi NewMotion nezavařil... ?

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Nemecko projedete s appkou od EnBW - maji roaming a platba kreditkou, ktera je spojena s appkou. Overeno, vse funkcni

Bohužel EnBW patří mezi nejdažší.

V lete melo EnBW jakkoliv dlouhe DC nabijeni v Nemecku za 5 EUR. Ted do pulky ledna maji jakekoliv DC nabijeni v Nemecku, Rakousku a Svycarsku za 2 EUR a AC nabijeni za 1 EUR - bez ohledu na odebrane kWh. Cenove tedy super a maji pokryte Nemecko, Rakousko a Svycarsko roamingem. Normalni ceny zatim neznam, nebot jsem je vyuzival pouze v jejich akcich - a ty akce se kryly s mymi cestami. Takze za me OK.

Já koukal na sazby u dálnic, kde bylo myslím 0,58 Euro/1kWh...
Jak jste se dostal na akční ceny? A s jakou kartou?

Karta netreba - staci stahnout appku EnBW a nabijecky se daji aktivovat pres tu appku. Upozorneni na akcni ceny mne prislo mailem, nebot jsem u nich zaregistrovany zakaznik. Platba je kartou, ktera je sparovana s appkou.

Apka je normálně na GooglePlay nebo přímo od nich (omlouvám se, že jsem nehledal).

GooglePlay i AppStore ;-) jednoducha registrace s udanim cisla karty a je to. Spusteni stanice pres appku taky spolehlive.

Nenabíjím "krkolomně", jen když jedu někam kde to neznám, tak více plánuji a kartu mám jako rezervu.

Držení karty je sice zdarma, ale strhávají si poplatek za každé započaté nabíjení myslím 0,39 EURO.

Ano náklady za transakci nesu já. Ale jak jsem uvedl je to různé od banky a také od produktu, která v bance máte.
Pokud už jste u NewMotionu nabíjel, tak počítejte další měsíc upomínku k platbě (přišla mi na uvedený mail).

Mám nainstalováno přes 10 aplikací (včetně zmíněných), ale nejvíce používám Charging Stations, kde se dá jako v jediné filtrovat "free charging". Ale jak jsem psal - plánuji a předem si připravím GPS souřadnice nabíječek.

PlugShare a ChargeMap take umoznuji filtrovat podle “free charging” - je to tam primo v appce. Ale neda se na to spolehnout, nebot tyto info tam zadavaji primo uzivatele a info uz nemusi byt aktualni.

Ještě jsem nenabíjel, teprve jsem je aktivoval abych byl připraven.
Takže mohu být v klidu předpokládám, zatím.

A plánování je právě ten důvod proč hledám jestli NewMotion, Plugsurfing či něco jiného...
Ještě jsem na PlugShare zahlédl něco jako Stromticket ale o tom se mi nepodařilo najít zatím nic...

---

Leaf 2012 koupen 2018/05; měsíční nájezd cca 2k km

Já si lítačku pořizoval online. Trvalo to 10 minut a přišla mi za 14 dní. Pokud je ale překážka heslo, tak se nedivím.

Obrázek uživatele Kuk

Když se používá anonymně tak se heslo nepotřebuje.

---

Každej nahrazenej spalovák se počítá - Leave the oil in the soil and the coal in the hole. - Sekám a vysávám na baterky. // ‪#‎BasuraChallenge‬ ‪#‎trashtag‬

Za mne velké +.
Použíám ji na lístky do metra, autobusů, a dokonce i když jedu vlakem z posledního pásma do centra. Všechno v pohodě i průvodčí ve vlaku bez problému jen sejme qr kod, nebo opíše číslo a je to.
Sláva, konečně něco co funguje jak má.

Zlatá lítačka. Opencard nás stála miliardu a nic neuměla a kde ty peníze jsou? Tohle bylo o proti ní za "pakatel" a už teď na začátku toho umí miliardkrát víc. Proč už bém nesedí ve vězení fakt nechápu. tohl je tak do očí bijící. Dalo se to udělat za "pár", ale ne bém řekl, že to musí být minimálně miliarda, jinak to nechci.

Obrázek uživatele PaRi

A bude to k použití také seniory? Mám na mysli, jak jednoduché to má ovládání. Ze svého okolí totiž vím, jak jim dokáže zamotat šišku i obyčejný tlačítkový telefon...

---

www.xpari.cz
Škoda CitigoE iV (8800 km)

Zaregistrujte se a pište komentáře pohodlněji!

Zbytečné.
Senior může používat tradiční roční nebo i denní jízdenku.
A pokud už je opravdu popletený, tak stejně musí cestovat pod dozorem někoho jiného, a ten si může snadno v aplikaci zadat virtuální jízdenky 2 už dávno.


VOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationSleva na profesionální nabíjecí stanici Webasto Live