Mitsubishi dodá ukrajinské policii 635 plug-in hybridů Outlander PHEV

Společnost Mitsubishi prostřednictvím svého místního importéra a distributora MMC Ukraine dodala ukrajinskému policejnímu sboru 635 vozů Outlander PHEV. Pro Mitsubishi jde o historicky největší flotilovou objednávku plug-in hybridů.

Pro model Outlander PHEV se od jeho uvedení v roce 2013 rozhodlo celkem 80 768 zákazníků (údaj na konci r. 2016) a tento vůz byl již čtyřikrát po sobě nejprodávanějším plug-in hybridem na evropských trzích.
foto: Mitsubishi

Slavnostního předání vozidel v Kyjevě se zúčastnil ukrajinský premiér a dále prezident a generální ředitel MMC Osamu Masuko. Objednávka vozidel se uskutečnila na základě dohody o výměně emisních povolenek podepsané řadou japonských společností s ukrajinskou vládou.

V rámci svého závazku snižovat emise CO2 a dalších skleníkových plynů na základě Programu zelených investic podle Kjótského protokolu bude ukrajinská vláda používat pro potřeby své policie vozidla Outlander PHEV.

Je to již podruhé, kdy MMC dodala vozidla na základě Programu zelených investic; v prvním případě se jednalo o postupnou dodávku 507 elektromobilů iMiEV estonské vládě (dodávky byly zahájeny v říjnu 2011).

Prezident a generální ředitel MMC Osamu Masuko během slavnostního předávání vozidel uvedl:

„Rád bych poděkoval ukrajinské vládě za vysoké hodnocení našich vozů Outlander PHEV a rozhodnutí, že právě tyto automobily jsou tou správnou volbou pro zdejší policejní síly. Model Mitsubishi Outlander PHEV je nejen ekologický, ale navíc využívá všechny nejmodernější technologie MMC, jako je např. propracovaný systém pohonu všech kol Super All-Wheel Control, díky němuž se tento vůz skvěle uplatní při plnění policejních úkolů.“

tisková zpráva

Čtyři komentáře u “Mitsubishi dodá ukrajinské policii 635 plug-in hybridů Outlander PHEV”

    1. Není to zrovna nic levného v ceníkové ceně (1,25 mil. v
      Není to zrovna nic levného v ceníkové ceně (1,25 mil. v ČR s DPH), ale já osobně bych to v ČR pochválil. Protože u nás máme u policie SUV od Škody a Hyundai, všechno smrdící spalováky a převážně samozřejmě ve městech. V neděli mne stavěli na vjezdu do Valašských Klobouk s Yetti, před rokem u Příbora s Hyundai. Ve městě by samozřejmě klidně mohly jezdit tyhle PHEV, navíc mají rychlonabíjení, takže by mohly opravdu jezdit na elektřinu celou službu a jen mimo město sem tam použít spalovací motor. osobně jsem to auto zkoušel 2 hodiny po Ostravě a paráda. na rozdíl od jiných PHEV jsem prostě jezdil jen na elektřinu (skoro 50 km) a pak stačilo 15 minut a opět bylo 80% baterky plných. Navíc při takovém nákupu mohla být cena klidně poloviční, jak se ukázalo v ČR při posledním hromadném policejním nákupu, který Škoda projela.

Napsat komentář