Maserati Alfieri bude na elektřinu, potvrdila automobilka

Maserati potvrdilo elektrické Alfieri už před dvěma lety. Jenže od té doby bylo ticho po pěšině. Teď se zdá, že by se letos auto konečně mohlo dostat k zákazníkům.

Koncept Maserati Alfieri se objevil už před pěti lety na autosalonu Ženeva. Dost možná už za pár týdnů by se mohlo v Ženevě objevit znovu, tentokrát ale jako plug-in hybrid!
foto: Maserati

Legendární italský výrobce luxusních sportovních aut z Bologne/Modeny dlouho nemohl přijít na to čím vlastně model Alfieri pohánět. Jestli motory V8, V6 nebo kombinací spalovacího motoru a elektromotoru. Nakonec to vypadá na poslední jmenovanou možnost – i vzhledem k tomu, kam se vyvíjí celá automobilka Fiat-Chrysler.

Maserati aktuálně v tiskové zprávě potvrdilo, že do předsériové výroby se v Modeně dostane během první poloviny letošního roku „charakteristicky sportovní Maserati“ U prvních zákazníků by tak auto mohlo být během příštího roku..

První náznaky hovoří auto, že by se auto mělo nabízet ve verzi plug-in hybrid s pohonem všech čtyř kol. Bude postaveno na lehkém hliníkovém šasi a právě důraz na hmotnost by ji měl navýšit pouze o 175 kg proti čistě spalovací verzi. Zrychlení 0-100 km/h je slíbeno na hodnotě dvou sekund, maximálka pak kolem 300 km/h.

Dva komentáře u “Maserati Alfieri bude na elektřinu, potvrdila automobilka”

Napsat komentář