LPG e-shop umožňuje doručení propanových láhví do 3 hodin od objednávky

Společnost Primagas spouští online službu umožňující rychlé doručení nejběžnějších typů LPG láhví plněných převážně čistým propanem. Na českém trhu je takový obchodní model zatím unikátní. Ve spolupráci s kurýrní společností DoDo zajistí Primagas doručení plynu firemním i koncovým zákazníkům v režimu same day delivery, a to i expresně do 3 hodin od objednávky. Pilotní projekt spuštěný 1. listopadu zatím funguje v Praze.

Nový e-shop Primagas Express má v nabídce nejběžnější typy LPG láhví určené pro distribuci 2, 5 a 10 kilogramů plynu. Pětikilové LPG láhve, které se používají zejména pro plynové grily, je možné zakoupit online, i když nemá zákazník prázdnou láhev na výměnu. Trendem posledních let je odklon renomovaných dodavatelů od klasické směsi propan-butanu k čistému propanu, který vyniká lepšími vlastnostmi. Online zakoupené pěti a desetikilové LPG láhve jsou tak již výhradně plněny prémiovým čistým propanem, který je samozřejmě možné použít pro všechny propan-butanové spotřebiče.

SOUVISEJÍCÍ: LPG láhve místo zemního plynu: alternativa pro přitápění i vaření

Zaplatit lze platební kartou Visa či Mastercard, případně okamžitým bankovním převodem. Hlavní výhodou služby, která je v Česku zatím unikátní, je velmi rychlé doručení. „Spolupracujeme s kurýrní společností DoDo, která doručí plynové láhve ve stejný den, popřípadě zajistí i expresní doručení do 3 hodin od zaplacení objednávky,“ říká Jiří Karlík, generální ředitel společnosti Primagas.

Zákazník, ať už jde o firmu, nebo běžného spotřebitele, nemusí mít pro odběr plynu žádnou smlouvu. To ocení například firmy v segmentu gastro, kde se využívá LPG zejména při vaření, ale i pro topidla na restauračních zahrádkách a podobně. „Pokud se například rychle ochladí a dojde plyn, provozovatel bez možnosti expresního doručení okamžitě přichází o tržby na zahrádce. Primagas Express ale zajistí, že v případě nouze není podnik odkázán na pravidelný závoz, případně nemusí narychlo objíždět prodejce v okolí a může se nerušeně věnovat zákazníkům,“ popisuje Jiří Karlík s tím, že nehraje roli, kdo je stávajícím dodavatelem, kurýr od zákazníka přijme k výměně jakékoliv láhve daného typu, pokud nejsou poškozené a mají platnou revizi.

Expresní dodání LPG láhví zatím funguje na území Prahy. Konkrétně lze plynové láhve doručit na všechny adresy s PSČ začínajícím 1. Společnost Primagas již připravuje rozšíření služby i do dalších měst.

Společnost PRIMAGAS, s. r. o., vstoupila na český trh koncem roku 1994 a patří k lídrům trhu LPG. Kromě LPG (propan-butan i čistý propan v láhvích a zásobnících) dodává na český trh jako jediná rovněž bioLPG. V produktovém portfoliu má i dodávky LNG, ekologických chladiv a neodorizovaných plynů pro aerosoly. Je součástí nadnárodní skupiny SHV Energy, která je největším světovým distributorem LPG. Ústředí společnosti sídlí v Praze, zastoupení pro Moravu se nachází v Horní Suché nedaleko Havířova. Primagas je členem České asociace LPG a Evropské asociace LPG (Liquid Gas Europe). V rámci členství podporuje iniciativu Exceptional Energy Světové asociace LPG (WALPG).

zdroj: tisková zpráva

Jeden komentář u “LPG e-shop umožňuje doručení propanových láhví do 3 hodin od objednávky”

 1. Velice inteligentní eshop.
  Ověřuje nějakou adresu, ale zákazník už nemá zpětnou vazbu zda adresu zadal správně, nebo tam opravdu není možnost dopravy.
  Ať zadám co zadám, tak mi to píše že do mého místa doprava není.
  Ale otázka je, jak mají adresu u sebe v databázi. Zda je to dr. nebo doktora. Nám, nebo náměstí a tak podobně.
  Asi firma co to programovala v životě neviděla možnost napovídání při zadávání adresy, či zčervenání pole kde je něco špatně ….

  Obecne mě jako programátora dostavá, jak je někdo schopný vypustit podobné nedodělky.

Napsat komentář