Kia plánuje vlastní hybrid proti Priusu

Jan Horčík - 31 Říjen 2014

Ještě před deseti patnácti lety by nikdo po autě se značkou Kia ani neštěkl. Dnes je situace velmi odlišná a Kia se společně s mateřským koncernem Hyundai dere mezi nejprodávanější automobilky v Evropě.auto Kia KND-7 Concept

Koncept Kia KND-7 se poprvé objevil minulý rok na autosalonu v Soulu. Mohlo by jít o pomyslný předobraz chystaného nového hybridu?
foto: Kia

Podle informací magazínu AutoCar, který je údajně získal od insidera přímo z automobilky, chystá aktuálně jihokorejský výrobce přímého konkurenta pro hybrid Toyota Prius. Že Hyundai (pod který Kia spadá) chystá konkurenci pro Prius jsme ostatně nedávno i psali.

Nový Kia hybrid by měl být postaven na 1,6l benzinovém motoru doplněném o elektromotor. Pravděpodobně půjde o vzhledově spíše mainstreamový (tedy v ostrém kontrastu s ) pětidveřový hatchback dlouhý asi 4,3 metru. Kódové označení zatím zní "DE".

Žádné bližší specifikace zatím známy nejsou, nicméně z dalších informací AutoCaru jasně plyne, že auto bude mít za úkol dvě věci: srazit technologický náskok Toyoty a snížit celkové průměrné emise aut značky Kia k 95 g/km, což je povinná hranice stanovená do roku 2020.

Jihokorejský gigant Hyundai se v poslední dekádě vyšvihl mezi největší automobilové výrobce na světě. Cílí na "lidovku", ale nebojí se ani nejmodernějších technologií. Toho důkazem je například nedávné odhalení nových hybridů Kia Optima a Hyundai Sonata.

Případně také nejnovější elektromobil Kia Soul EV anebo také pokusy s auty na vodík v podobě Hyundai Tucson FuelCell.

Zpět na HybridPřidat komentář

ChargeUp! - Komplexní dodávka dobíjecích stanic a souvisejících služebVOLTDRIVE - Ideální řešení pro domácí nabíjení vašeho vozu.Nabíječky elektromobilů Circontrole-stationAutonabíjení.cz - vše pro Váš elektromobil
O ČEM SE PRÁVĚ DISKUTUJE?