Jak se jezdí v robotickém Mercedesu z budoucnosti?

Na veletrhu CES 2015 začátkem roku představil koncern Daimler svůj nový koncept robotického auta Mercedes F 015. Nyní dal vybraným novinářům možnost se v autě projet.

Koncept Mercedes F 015 je extrémně prostorné robotické auto budoucnosti
foto: Slash Gear

Jedním z těch, kdo měl možnost se v konceptu robotického auta Mercedes F 015 svéz byl i redaktor magazínu Slash Gear. Ten pochopitelně ze své prohlídky a projížďky vozem pořídil i skvělé video.

Futuristický koncept skutečně vypadá jako kdyby právě dorazil z nějakého sci-fi filmu. Auto o velikosti třídy S z vnějšku připomíná dokonalý oblázek. Uvnitř pak překypuje pohodlím a interaktivními displejemi o rozlišení 4K snad na každé straně.

Mercedes-Benz F 015 Mercedes-Benz F 015 Mercedes-Benz F 015

Auto je dlouhé 5,22 metru, široké přes 2 metry a 1,5 metru vysoké. Rozvor činí úctyhodných 3,6 metru, to aby uvnitř kabiny bylo dost místa a pohodlí pro všechny. Když totiž nemusíte řídit, je potřeba se zabavit jinak – třeba se natáhnout a spát.

Ačkoliv jde o robotické auto, je koncept Mercedes F 015 pochopitelně stále vybaven volantem a pedály brzda-plyn.

8 komentářů u “Jak se jezdí v robotickém Mercedesu z budoucnosti?”

      1. Jeden lepsi ako druhy. To uz
        Jeden lepsi ako druhy. To uz nie su Technologicke aledo SW spolocnosti, su to len obycajne obchodne molochy ktore si drzia patenty a su schopne svojim ovplyvnovanim skratka donutit biznis partnerov ako mercedes k „lukrativnej“ spolupraci. to ze nejaky horsie platení otroci pre nich nakoniec nieco zosmolichaju nie je ziadna vyhra.

Napsat komentář