VIDEO: robotická budoucnost jménem Mercedes F 015

Na výstavě elektroniky CES v Las Vegas německá automobilka Mercedes-Benz představila koncept automobilu budoucnosti Mercedes F 015. Mercedes v něm ale představil více než nové auto – jde o „pojízdný životní prostor“.

Odvážný design se nemusí líbit každému. účel ale světí prostředky.
foto: Mercedes-Benz

Auta budoucnosti nebudou jen prostředky, která vás dopraví z místa „A“ do místa „B“. Půjde o váš životní prostor, kde budete moci pracovat, komunikovat, odpočívat nebo bavit se. Netřeba se starat o řízení, robotické auto se o vše postará.

Plně elektrické, robotické, vybavené nejmodernější elektronikou…
video: YouTube
YouTube

13 Comments on “VIDEO: robotická budoucnost jménem Mercedes F 015”

 1. Takových nápadů už tady
  Takových nápadů už tady bylo!Ale mně by zajímalo,když to auto umí všechno, jestli také umí vyčistit ty zapatlané dotykové displeje na dveřích. Pasažér tam pořád něco přepíná, ale nic se moc neděje.Víc se mi líbil ten příšerně „ošklivý“ Citroen Tubik.Toho bych si koupil hned.Hned!

 2. Těším se na robotická
  Těším se na robotická auta. Konečně ze silnic zmizí emoce. Robot si nemusí na každém ujetém kilometru dokazovat, že je pánem silnice. Dodržuje předpisy vždy a všude. Pouští lidi na přechodu, nepředjíždí pokud je to nezbytně nutné, dodržuje bezpečnou vzdálenost, nedělá nepředvídatelné manévry nad kterými zůstává rozum stát, atd.
  Alespoň doufám, že tak nějak to bude.

  1. manevry pri predjizdeni jsou
   manevry pri predjizdeni jsou spis problematicke pro biologickeho ridice, rozhodne ne tolik pro robotickeho, ten si umi velmi presne spocitat zda se mu predjeti vyplati ci nikoliv a rozhodne nebude hazardovat kvuli rozdilu 3kmh jako mnozi ridici s mozkem misto kremiku… protoze ma roboticke auto vzdy dokonaly prehled o okoli, nehrozi tradicni pretlacovana predjizdejicich se magoru.

 3. nic neukazali, len nejaky
  nic neukazali, len nejaky zbytocny art. skutocne roboticke auto by snad uz mohlo jazdit obama smermi a nemalo by mat zadok a predok. interier ukazali ako nic so sklom a gulatymi obrazkami na akoze dotykaci bez ucelu, kabina strieborna metaliza este viac metalizova az chromova ktora uz davno vysla z mody ako evidentny krok nepravnym smerom (kto dnes este tuzi po striebornej metalize ?), technologia ziadna, cize sa to v zle oznacenom priestore dopravnej spicky mesta kde potrebujete siroke ramena a odhad kde je vlastne aka cesta, zachova pri ruseni gps signalu ako ? nebude vediet kde je a kam ma ist, nebude poznat sever ani cestu, bez on line si to ani neskrtne, kolesa zbytocne prestrelene, kde su tie co sa nemali nafukovat, take tie derave, sa zlahla s nimi zem ako so syntentickym benzinom za 8 kc co ? :->

  B L B O S T – Mercedes je uz davno mrtva znacka.

  1. plácáte nesmysly, tady se
   plácáte nesmysly, tady se prezentují sofistikované technologie autonomního řízení, jestli má auto „nemoderní stříbrnou nebo mnohem modernější růžovou s puntíky“ tak na to vám s prominutím se*e bílej tesák. Tohle může tak rozhořčeně jako vy řešit snad jenom nějaká blbá blondýna.

  2. co to blábolíte o GPS ?
   co to blábolíte o GPS ? GPS je jen velmi orientační senzor nepřesný senzor který je u autonomních vozů nahrazen daleko preciznějším 3D skenováním okolního prostředí pomocí laserových radarů … vy jste snad zaspal dobu nebo co ? Opravdu si myslíte že jsou tihle inženýři tak hloupí že by už dávno neměly vyřešeny problémy které vás s vaší omezenou znalostí problematiky dokážou napadnout ? Ti už dnes řeší mnohem hlubší problematiky třeba využití neuronových sítí při analýze dopravní situace o které při svých znalostech už nemůžete mít ani páru. Tak se tu laskavě přestaňte naparovat, nemáte na to sebemenší nárok.

  1. no je, bohužel tady se
   no je, bohužel tady se trochu bije marketing s touhou prezentovat mistrovské dílo autonomní inteligence … totiž o kolik lépe vypadá na marketingovém videu jízda po rovince nebo lehce klikaté cestě než popojíždění v kolonách, řešení nezvyklých situací s hromadou auto a cysklistů na křižovatce 🙂 myslím že za tohle může spíš marketingová zlovůle věci příliš zjednodušovat 🙂 Každopádně je jisté že srovnání inteligence autonomních vozů může přinést až podrobné testování a srovnávání odbornými recenzenty a pochopitelně naješděné kilometry bez nehod v praxi, než nějaké propagační video 🙂

Napsat komentář