Intel koupil izraelský Mobileye, chce být lídrem v robotických autech

Za úctyhodných $15,3 mld. koupil americký výrobce procesorů Intel izraelskou společnost Mobileye. Ta je lídrem v oblasti počítačového vidění v autonomních (robotických) autech.

Řízení bez rukou by už v blízké budoucnosti nemělo znamenat žádný velký hazard
foto: Mobileye

Už koncem minulého roku ohlásil Intel s Mobileye a Delphi, dalším dodavatelem řešení počítačového vidění a robotického řízení pro automotive, partnerství. Bylo to jen pár měsíců poté, co se naopak Mobileye rozešli s Teslou.

Mobileye je přední izraelskou civilní technologickou společností. Dodává hardware, software i služby týkající se autonomního řízení aut a velmi pokročilého počítačového vidění.

V současné době firma spolupracuje s 27 výrobci automobilů, včetně např. Audi, BMW a dalšími. Pro Intel má akvizice tak velký význam, že se dokonce rozhodl přesunout celé své oddělení pro automotive do Izraele.

Intel tímto obchodem jednoznačně říká, že robotická auta jsou budoucnost, a to velmi blízká, ve které se budou točit obrovské peníze. Oficiálně Intel odhaduje, že tento trh, včetně souvisejících datových služeb, dosáhne do roku 2030 hodnoty $70 mld.

tisková zpráva

6 Comments on “Intel koupil izraelský Mobileye, chce být lídrem v robotických autech”

  1. Ono MobilEye ani nic jiného nezbývá, prodali to v pravý
    Ono MobilEye ani nic jiného nezbývá, prodali to v pravý čas. Začíná je totiž válcovat nVidia, na trhu bude za chvíli docela těsno. Chyběl jim hlavně výkonný hardware. Intel se svým kapitálem, jménem a technologiemi firmě dost pomůže.

Napsat komentář