INgSOC – elektrokolo z jiného světa

Trojúhelníková konstrukce rámu je na světě již jedno století. Čas od času přicházejí konstruktéři s novými návrhy, které se snaží od klasické koncepce osvobodit. Avšak něco podobného zde ještě nebylo! Dovolujeme si vám představit futuristky vyhlížející INgSOC, které boří nejdivočejší představy o vzhledu jízdního kola. Pokud se chce podívat, jak vypadá cyklistická budoucnost, čtěte dále.foto: INgSOC

INgSOC je dílem designérů Edwarda Kima a Bennyho Cemoliho. Oběma panům se podařilo navrhnout kolo agresivního vzezření, ostrých líní a plného nejmodernější techniky. Kolo tak nikoho nenechává na pochybách, kdo bude pánem silnice.

Bicykl funguje ve třech režimech. Může jet pouze na , který je umístěn v nadstavbě nad zadním kolem. Sílu elektromotoru lze také kombinovat se šlapáním. Nebo můžeme použít jen sílu vlastních nohou a plic.

Zdroj elektrické energie se nalézá za sedátkem jezdce. Údaje o množství energie se zobrazují na indikátoru umístěného na předních řidítkách a také přímo na krytu .

elektrokolo INgSOC
foto: INgSOC

Rám, kromě výjimečného designu, vyniká i použitím nejmodernějších konstrukčních . Jde konkrétně o uhlíkové kompozity vyztužené umělými vlákny. V rámu budou rovněž integrovány přední světlomety a zadní červené výstražné světlo.

elektrokolo INgSOC
foto: INgSOC

Jako správné kolo budoucnosti obsahuje INgSOC dotykový počítač. Přístroj zajišťuje spojení s okolním světem, nebo poskytuje údaje o rychlosti. Pro zpříjemnění jízdy se bude také nepochybně hodit MP3 přehrávač.

Ačkoliv se jedná stále o koncept a vizi, oba pánové by rádi převedli kolo z obrazovek počítačů do reálného světa. Pomoci by jim měla Universita v Novém Mexiku, s kterou plánují postavit zkušební prototyp.

Napsat komentář